Lider zostaje w Sasuolo na dłużej

Domenico Berardi
Domenico Berardi Pressfocus

Wyjaśniła się kwestia przyszłości Domenico Berardiego. Włoch zdecydował się przedłużyć kontrakt, o czym w oficjalnym komunikacie poinformowało Sassuolo. Skrzydłowy zostanie tym samym w klubie na kolejne lata.

  • Latem spekulowano, że Domenico Berardi może opuści klub
  • Skrzydłowy zdecydował się mimo wszystko przedłużyć kontrakt z Sassuolo
  • Włoch podpisał nową umowę do końca czerwca 2027 roku

Berardi chce dalej bronić barw ukochanego klubu

Przyszłość Domenico Berardiego jeszcze nie tak dawno stała pod znakiem zapytania. Lider Sassuolo według plotek był już zmęczony grą dla średniaka Serie A i rozważał transfer do silniejszego klubu. Skrzydłowym interesowało się latem kilka klubów, choć do formalnych rozmów z żadnym z nich nie doszło.

W tym tygodniu Sassuolo poinformowało w oficjalnym komunikacie o przedłużeniu umowy z Włochem, który podpisał kontrakt do końca czerwca 2027 roku. W tych okolicznościach mało prawdopodobne wydaje się, żeby w najbliższym czasie miał on zdecydować się na przenosiny do silniejszego zespołu. 

Berardi od kilku sezonów jest absolutnym liderem i największą gwiazdą Sassuolo. 28-latek w ubiegłym sezonie w 34 meczach zanotował 15 bramek i 17 asyst, a ogółem przez 11 sezonów uzbierał już 121 goli i 85 asyst. Reprezentant Włoch jest najlepszym strzelcem w historii zielono-czarnych i w tej klasyfikacji nie ma sobie równych. Kampania 2022/23 będzie dla niego 12 kolejnym sezonem w barwach włoskiego klubu.

Komentarze

Na temat “Lider zostaje w Sasuolo na dłużej