Romagnoli bliski porozumienia z nowym klubem

Alessio Romagnoli
Alessio Romagnoli Pressfocus

W piątek Gianluca Di Marzio podał najnowsze informacje na temat przyszłości Alessio Romagnoliego. Według włoskiego dziennikarza obrońca zostanie nowym zawodnikiem Lazio Rzym. Włoch od 1 lipca pozostaje wolnym zawodnikiem po tym jak wygasła jego umowa z AC Milanem.

  • Wraz z końcdem czerwca wygasła umowa wiążąca Romagnoliego z AC Milanem
  • Włoch nie chciał zgodzić się na obniżkę zarobków, dlatego zdecydował się nie przedłużać kontraktu
  • Według Gianluki Di Marzio, 27-latek podpisze umowę z Lazio Rzym

Romagnoli może zasilić szeregi rywala ligowego Milanu

Alessio Romagnoli już pod koniec zeszłego sezonu podjął decyzję o odejściu z klubu. Kaptan AC Milanu nie chciał zaakceptować propozycji przedłużenia kontraktu, która obejmowała obniżkę jego zarobków. Podczas ostatniej kampanii 27-latek był ostoją linii defensywnej mistrzów Włoch. 

Od 1 lipca Romagnoli pozostaje bez klubu, jednak według Gianluki Di Marzio sytuacja ta niedługo może ulec zmianie. Włoch jest w trakcie negocjacji z Lazio Rzym, które oferuje mu zarobki na poziomie 3,4 miliona euro netto za sezon. To kwota diametralnie niższa od tej, jaką inkasował w Mediolanie. W Milanie mógł liczyć na zarobki rzędu 9 milionów euro. 

Włoch interesowało się kilka klubów, ale według włoskiego dziennikarza to projekt sportowy Lazio go przekonał. W ubiegłym sezonie Romagnoli rozegrał 26 meczów. Zanotował w nich bramkę i asystę. Lazio może na jego pozyskaniu zrobić niezły interes, ponieważ portal Transfermarkt wycenia 27-latka na 17 milionów euro.

Przeczytaj: Pioli spokojny o wzmocnienia Milanu

Komentarze

Comments 18 comments

“… To kwota diametralnie niższa od tej, jaką inkasował w Mediolanie. W Milanie mógł liczyć na zarobki rzędu 9 milionów euro.”
To kwota diametralnie inna, ponieważ to kwota brutto.
Zawodnik, który w ostatnich 2-3 latach zaliczył największy zjazd formy, wartości, pozycji w klubie i lidze. Oglądałem jakiś mecz to chłopak potykał się o własne nogi. Dramat.

No cóż, faktycznie Tomori, Kjear i Kalulu odesłali Romka na ławkę, ale to wciąż klasowy obrońca (w takim Napoli, tylko Kulibali byłby lepszy).
Życzę mu powodzenia w Lazio, ponieważ zawsze pokazywał klasę nie tylko jako piłkarz ale również jako człowiek.

W piłce nożnej? Nie.
Podniecasz się wydziarganym gościem, który edukację skończył na podstawówce, biegającym w krótkich gaciach za szmatą, który nic pożytecznego nie wnosi do nauki i życia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :
To Ty debil chyba jesteś? 😀 😀 😀 😀

kalekie to są twoje komentarze dzidziuś. Ty masz jak w grach jakiś poziom żenady, który musi być naładowany codziennym błaźnieniem się. Dziś już jesteś full load (sprawdź w słowniku)

Proszę abyście nie jechali po Gargamelu, to jest chłopak z problemami, jego ojciec i wujek to jedna i ta sama osoba, stąd te problemy z logicznym myśleniem i wyrażaniem opinii w sposób zrozumiały dla innych…

Twój problem polega na tym, że musisz mnie obrażać, a ja mam Cię w …… 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ja pisze o piłce, o newsach, o klubach.
A Ty o mnie, ponieważ jestem dla Ciebie ważny. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Gargamell ! ale dlaczego od razu atakować kaleki ?! Ty to jesteś niezły ancymonek xd Kurde ja bym nawet nie nazwał tego naleciałościami, we Włoszech sa znani jako faszyści. Co do Alessio to po prostu jest kibicem Lazio od dziecka, tyle.