Właściciele Manchesteru City chcą kupić US Palermo

Juventus Turyn - US Citta Palermo r. 2017
Juventus Turyn - US Citta Palermo r. 2017 PressFocus

City Football Group chce przejąć kolejny klub. Tym razem na celowniku właścicieli Manchesteru City znalazło się Palermo, obecnie występujące w Serie C. Sky Sport Italia dodaje, że rozmowy intensyfikują się, a negocjacje przechodzą na kolejny etap.

  • Palermo powoli podnosi się po bankructwie w 2019 roku
  • Sycylijski klub obecnie występuje w Serie C
  • City Football Group jest zainteresowany przejęciem Palermo, a koszt inwestycji ocenia się na niecałe 10 mln euro

City Football Group chce przejąć kolejny klub

Teraz Corriere dello Sport informuje, że odbyło się nieformalne spotkanie, podczas którego omówiono koszty zakupu sycylijskiej drużyny. Uważa się, że koszt zakupu Palermo, które zostało zmuszone do wznowienia gry z Serie D po bankructwie w 2019 roku, wynosi nieco poniżej 10 milionów euro.

Jednak to wciąż bardzo początkowa faza rozmów na temat przejęcia włoskiego klubu i obecnie do zakończenia rozmów wydaje się jeszcze daleka droga. Kibice raczej nie mogą spodziewać się konkretnych informacji w tej sprawie w najbliższym czasie.

Palermo przez wiele lat było zespołem regularnie występującym w Serie A, aż do czasu spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w 2017 roku. Później w sycylijskim klubie było już tylko gorzej, aż do ostatecznego upadku w 2019 roku.

City Football Group ma już inwestycje w 10 klubach na całym świecie, m.in. w Troyes we Francji i Gironie w Hiszpanii, choć niewątpliwie wizytówką grupy jest Manchester City.

Zobacz również: Matić może trafić do Romy

Komentarze