Działacze z Serie A uniewinnieni. Tylko jeden skazany

Adriano Galliani
Adriano Galliani PressFocus

Aurelio De Laurentiis, Claudio Lotito i Adriano Galliani zostali uniewinnieni przez sąd w Neapolu. Zarzut dotyczył fałszywego posługiwania się fakturami za nieistniejące transakcje. Ten sam wyrok usłyszało także kilku właścicieli i działaczy.

  • Kolejny proces związany z włoską piłką dobiegł końca
  • Na ławie oskarżonych zasiedli m.in. Aurelio De Laurentiis, Claudio Lotito, Adriano Galliani
  • Niemal wszyscy w tej sprawie zostali uniewinnieni

Tylko jeden skazany

Aurelio De Laurentiis, Claudio Lotito, Adriano Galliani to jedne z najważniejszych postaci we włoskiej piłce, które zostały oskarżone o posługiwanie się fałszywymi fakturami wystawionymi za nieistniejące transakcje. Jednak po szeroko zakrojonym procesie, prowadzonym przez organy sądownicze w Neapolu, niemal wszyscy, których dotyczyły zarzuty, doczekali się uniewinnienia.

Siódmy wydział karny sądu w Neapolu, któremu przewodniczy sędzia Sandro Ciampaglia, uniewinnił właściciela Napoli, Aurelio De Laurentiisa, prezydenta Lazio, Claudio Lotito, Adriano Gallianiego, obecnego dyrektora generalnego Monzy i byłego prezesa Milanu, Andreę Della Valle, byłego prezesa Fiorentiny, i byłego prezesa Chievo Lucę Campedellego.

Jedynym skazanym jest syn Luciano Moggiego, Alessandro. Otrzymał on karę za aferę związaną ze sprzedażą byłego napastnika Napoli, Ezequiela Lavezziego z Napoli do Paris Saint-Germain.

Komentarze