Aurelio de Laurentis: Napoli nie pozyska więcej piłkarzy z Afryki

Andre Zambo Anguissa
Andre Zambo Anguissa Pressfocus

Latem Napoli zasiliło sześciu nowych zawodników. Wśród nich znajduje się Andre Zambo Anguissa, który jest reprezentantem Kamerunu, z którym weźmie udział w Pucharze Narodów Afryki, którego termin od kilku lat pokrywa się z ligowymi rozgrywkami. Właściciel klubu – Aurelio de Laurentis zapowiedział, że klub nie sprowadzi latem więcej piłkarzy z Afryki.

  • Ostatnia edycja Pucharu Narodów Afryki pokrywała się z rozgrywkami ligowymi
  • Władze podjęły decyzję o przeniesieniu następnej edycji ponownie na styczeń i luty
  • Właściciel Napoli zapowiedział, że klub nie pozyska więcej piłkarzy z Afryki chyba że ci zdecydują się nie brać udziału w turnieju

Właściciel Napoli wściekł na termin rozgrywania PNA

Niemal co roku pojawia się debata odnośnie do zmiany terminu rozgrywania Pucharu Narodów Afryki. Z powodu pandemii Covid-19 ostatnia edycja nie odbyła się zgodnie z terminem, a turniej przypadł na styczeń i luty. Kolidowało to z ligowymi rozgrywkami, a pokrzywdzeni czuli się trenerzy, którzy nie mogli skorzystać z zawodników pochodzących z Afryki.

Wiele klubów postawiło swoim piłkarzom ultimatum i nie zezwoliło na ich udział w turnieju. W niektórych przypadkach to sami zawodnicy decydowali o rezygnacji z udziału w nim, gdyż istotniejsza dla nich była rywalizacja w klubowych rozgrywkach. Na początku lipca zdecydowano, że kolejna edycja Pucharu Narodów Afryki zostanie znów przeniesiona na przełom stycznia i lutego. 

Właściciel Napoli Aurelio de Laurentis w rozmowie z Wall Street Italia stwierdził, że klub nie będzie sprowadzał już piłkarzy z Afryki, z powodu takich terminów rozgrywania Pucharu Narodów Afryki.

– Albo podpiszą zrzeczenie się prawa do udziału w turniejach Pucharu Narodów Afryki, albo AFCON dogada się z federacją odpowiedzialną za organizację mistrzostw Ameryki Południowej, albo nie przyjdą. Nigdy ich nie ma do dyspozycji – stwierdził poirytowany Włoch.

Czytaj też: Napoli z kolejną bolesną stratą? Klub musi zdecydować

Komentarze

Comments 8 comments

ADL powiedział to co myśli 99,9% prezesów klubów piłkarskich tylko pozostali z uwagi na tzw. “poprawność polityczną” tego nie wygłaszają w mediach, a jedynie o tym mówią w kuluarach.
Kto by chciał płacić pracownikowi, a następnie nie mieć pracownika do dyspozycji przez miesiąc w trakcie sezonu?
Czarna hołota podniosła raban, że chce szacunku dla swoich rozgrywek jakby De Laurentiis powiedział coś oczerniającego Afrykę lub piłkarzy z tego kontynentu, itd.
Czy przed wygłoszeniem swojej opinii miał uklęknąć na kolano?
Do tego wszystkiego Afryka organizuje sobie ten swój śmieszny turniej na pastwiskach i łąkach w rytmie wkurw…jących wuwuzeli co dwa lata.
Taki turniej to oni mogli sobie organizować 25-30 lat temu jak w Europie w czołowych ligach grało 30 murzynów.

Nie wiem czy biali deprecjonują rozgrywki narodowe czarnych?
Aczkolwiek tylko z terminem rozgrywek narodowych czarnych jest problem. Pieniądze tych wstrętnych białych dla nich nie śmierdzą, jak mogą to są w stanie przepłynąć wpław przez M. Śródziemne do tej rasistowskiej Europy rządzonej przez białą hołotę. 😀

Zawsze tak powinno być, że gra w kadrze swojego kraju jest wielką nobilitacją i zaszczytem dla każdego piłkarza, niech tak zostanie bo ma to głębszy sens. Kluby piłkarskie to przedsiębiorstwa nastawione na zysk więc muszą być mądrze zarządzane aby konkurować z innymi, mógł mu (ADL) ktoś powiedzieć z rocznym wyprzedzeniem że będzie PNA a to oznacza czasowa utrata piłkarzy z tego kontynentu. Nie ma obowiązku zatrudniania piłkarzy z Afryki, porządne ekipy muszą mieć przynajmniej po jednym przyzwoitym zmienniku na każdą pozycję, rotacja to naturalna i nieuchronna kolej rzeczy, jak piłkarz z białej Europy np. Lukaku 😉 pojedzie na kadrę na mecz towarzyski i złapie uraz to też nie gra w klubie a klub mu płaci. Więc to takie jednowymiarowe pitolenie, ten płacz jest zawoalowaną formą ukrytej pogardy i ten przekaz staje się paliwem dla oszołomów, nienawistników i ignorantów bo ta sytuacja wywołuje u nich stres przez co wyłącza im się kora nowa i pozostają zwierzęce mózgi (ssaczy i gadzi) więc czego się spodziewać.

“Nie ma obowiązku zatrudniania piłkarzy z Afryki, …” I to właśnie główny przekaz ADL.
Czym więcej prezesów klubów będzie tak robiło (a nie tylko mówiło) to leniwa Afryka szybko znajdzie rozwiązanie do rozgrywania swoich rozgrywek plemiennych w innym terminie, co 4 lata (a nie co 2), itd.

Nie można mówić o mudżinach prawdy, ponieważ to rasizm !!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jak piszesz o czarnym człowieku, że gra co rok / co dwa lata turniej w środku sezonu to jesteś oszołom, nienawistnik i ignorant 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Przecież czarne człowieki nie chcą grać w Europie tylko ich do tego zmuszają białe człowieki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Mudżiny są zawsze poszkodowane i woleli by grać tylko w klubach z Afryka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀