Juventus rozważa poświęcenie sprowadzonego zimą piłkarza

Denis Zakaria
Denis Zakaria Pressfocus

Niezwykle krótka według najnowszych doniesień Gianluki Di Marzio może być przygoda Denisa Zakarii z Juventusem. Włoski dziennikarz poinformował w niedzielę, że włodarze Starej Damy rozważają sprzedaż Szwajcara jeszcze tego lata. W jego miejsce chcą pozyskać nowego pomocnika, a także kolejnego napastnika.

  • Zimą Juventus sprowadził do klubu Denisa Zakarię za blisko 9 milionów euro
  • Szwajcar pokazał się z całkiem niezłej strony, choć opuścił kilka meczów z powodu kontuzji
  • Zdaniem włoskich mediów Stara Dama jest gotowa sprzedać pomocnika, by w jego miejsce pozyskać Leandro Paredesa

Zakaria ofiarą polityki transferowej Juventusu?

W styczniu tego roku do Juventusu z Borussi Moenchengladbach przeniósł się Denis Zakaria. 25-latek stracił niestety kilka spotkań z powodu kontuzji, przez co nie przebił się na stałe do wyjściowego składu. Massimiliano Allegri nie postrzega go jako piłkarza niezbędnego, dlatego przyszłość Szwajcara w Turynie nie jest pewna.

Gianluca Di Marzio zaskoczył w niedzielę informując, że pomocnik może zostać sprzedany jeszcze tego lata. Juventus w jego miejsce chciałby pozyskać innego piłkarza, a oprócz tego zakontraktować jeszcze kolejnego napastnika. Z tego względu poświęcony może zostać właśnie Zakaria. 

Allegri chciałby bardzo transferu Paredesa i to właśnie Argentyńczyk miałby zastąpić w kadrze Zakarię. Klub mogą opuścić także Arthur i Rabiot, którzy w oczach trenera nie są w stanie odciążyć nieco Locatelliego w rozprowadzaniu ataków. W klubie panuje jednak przeświadczenie, że sprzedaż Zakarii nie byłaby fair, bo nie otrzymał on zbyt wiele czasu do pokazania się w Juventusie.

Komentarze

Comments 17 comments

robak zasmucę cię…
Inter już sprzedał Pinamontiego za 20mn oraz Casadei za 15+5mln.

Także nie martw się już tak o Inter, bo na twoje nieszczęście nikt ważny z Interu nie odejdzie.
Nie to co w “twoim” Milanie 😉

“Gargamell 21. sierpnia 2022 o 14:23 …bez pomysłu. Bez planu…”-
– Piszą w Hiszpanii że Juventus próbował w ostatniej chwili włączać się w finalizowany przez Real Madryt 2 dni temu transfer Casemiro do MUnited, czyli w 3cią najdroższą sprzedaż Realu w historii.