Napoli może szybko stracić utalentowanego obrońcę

Kim Min-Jae
Kim Min-Jae Pressfocus

Kim Min-Jae niezwykle szybko wpasował się w drużynę Napoli i stał istotnym elementem wyjściowego składu. Klub martwi się jednak już o jego przyszłość, gdyż znakomite występy Koreańczyka wzbudziły zainteresowanie ze strony innych klubów. Ponadto dyrektor sportowy Błękitnych zdradził, że w kontrakcie obrońcy wpisana została specjalna klauzula.

  • Kupiony latem Kim Min-Jae był jednym z najlepszych zawodników początku sezonu w Napoli
  • Reprezentant Korei Południowej zdążył wzbudzić zainteresowanie wielu topowych klubów
  • Dyrektor sportowy klubu potwierdził, że w jego kontrakcie zawarto specjalną klauzulę odejścia

Napoli postara się zatrzymać Koreańczyka w klubie

Niewiele czasu potrzebował Kim Min-Jae, żeby zaaklimatyzować się w Napoli. Reprezentant Korei Południowej z miejsca wskoczył do wyjściowego składu drużyny z Neapolu i stał się istotnym dla trenera Luciano Spalettiego zawodnikiem. Obecnie 25-latek skupia się już na mundialu w Katarze, podczas którego powalczy z kadrę Korei o wyjście z grupy. 

Kibice Błękitnych martwią się, że środkowy obrońca zostanie szybko wykupiony przez któregoś z europejskich gigantów. Po 25-latka ustawiła się zdaniem mediów już długa kolejka. Na niekorzyść Napoli działa również specjalna klauzula, zawarta w kontrakcie zawodnika, o której poinformował w ostatnim wywiadzie dyrektor sportowy klubu – Cristiano Giuntoli. 

– Tak, w kontrakcie Kima Min-Jae została zawarta specjalna klauzula odstępnego, zależna od kilku różnych czynników. Będzie ona jednak aktywna tylko przez 15 dni lipca. Myślimy już nad zaproponowaniem mu nowego kontraktu – podkreślił Włoch

Reprezentant Korei Południowej wystąpił w tym sezonie już w 20 meczach. W siedmiu z nich Napoli zachowało czyste konto. Portal Transfermarkt wycenia go na 35 milionów euro.

Komentarze

Comments 3 comments