Władze Interu doceniają poprawę wyników. Inzaghi otrzyma nowy kontrakt?

Simone Inzaghi
Simone Inzaghi fot. PressFocus

Inter Mediolan awansował we wtorek do finału Ligi Mistrzów. Poprawie uległy również wyniki w Serie A, gdzie Nerrazzuri wskoczyli na trzecią lokatę w tabeli. Te kwestie sprawiają, że władze klubu mogą niebawem zaoferować Simone Inzaghiemu nową umowę – informuje Nicolo Schira.

  • Simone Inzaghi wprowadził Inter Mediolan do finału Ligi Mistrzów
  • Szkoleniowiec odzyskał zaufanie władz i może otrzymać ofertę nowego kontraktu
  • Nerrazzuri do końca sezonu rozegrają jeszcze dwa finały – w Lidze Mistrzów i Pucharze Włoch

Nerrazzuri postawią na stabilizację?

W pewnym momencie wydawało się, że dla Interu Mediolan ten sezon na pewno nie będzie udany. Liczne wpadki w lidze, a także nieprzekonująca gra sprawiały, że posada Simone Inzaghiego wisiała na włosku. Szkoleniowiec świetnie radził sobie natomiast w Lidze Mistrzów, gdzie we wtorek wprowadził swoją drużynę do wielkiego finału.

W międzyczasie Nerrazzuri ustabilizowali wyniki w Serie A. Wreszcie poprawili zawodzą skuteczność, co pozwoliło awansować już na trzecie miejsce w tabeli. Ponadto, mają szansę na triumf w Pucharze Włoch, gdzie w finale zagrają z Fiorentiną.

Inzaghi w imponującym stylu zażegnał kryzys i może zakończyć sezon 2022/2023 olbrzymim sukcesem. Jego praca została doceniona przez władze klubu, bowiem ponownie otrzymał pełne zaufanie. Co więcej, niebawem mogą ruszyć rozmowy w sprawie nowego kontraktu. Nicolo Schira informuje, że w grę wchodzi przedłużenie umowy do 2025 roku.

Zobacz również: Inzaghi: spełniliśmy marzenia ciężką pracą i poświęceniem

Komentarze