Wkrótce nowa era w Romie? Możliwe zatrudnienie Rangnicka?

Ralf Rangnick
Ralf Rangnick fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Od wczoraj włoskie media donoszą o zmianie właścicielskiej w AS Romie. Nowym sternikiem klubu ma zostać Dan Friedkin, a wraz z nim do klubu z Wiecznego Miasta może trafić kilka ciekawych postaci. Dzisiaj nieco więcej wiadomo na tej płaszczyźnie.

Czytaj dalej…

Grupa Friedkin ogłosiła, że zgodziła się na przejęcie Romy za 591 milionów euro, odkupując stołeczny klub od Jamesa Pallotty. Po zamknięciu transakcji, która ma zostać sfinalizowana do 31 sierpnia, Roma ma zacząć realizować transfery.

Szykuje się wielki powrót?

Stołeczny klub aktualnie nie ma dyrektora sportowego po tym, jak z tej funkcji został zwolniony Gianluca Petrachi. 51-latek popadł w konflikt z właścicielem Romy. W ostatnim czasie obowiązkami dyrektora sportowego zajmował się Guido Fienga. Sky Sport Italia podaje jednak, że w związku z tym, że Pallotta ma rozstać się z rzymską ekipą, to bardzo możliwe, że do Romy wróci Petrachi.

Inną postacią, która odeszła ze stołecznego klubu z powodu nieporozumień, jest legenda Romy w osobie Francesco Tottiego. Odnotujmy, że były reprezentant Włoch ostatecznie zdecydował się na założenie własnej agencji menedżerskiej.

Skoro nie Milan, to może Roma?

Ciekawe doniesienia w kontekście Romy podaje natomiast Corriere dela Sera, sugerując, że do Romy może dołączyć Ralf Rangnick, który jeszcze niedawno był łączony z transferem do AC Milanu. Niemiec ostatecznie nie dołączył do mediolańskiej ekipy, gdy nową umowę w klubie parafował Stefano Pioli, który został nagrodzony za dobre wyniki Milanu po przerwie pandemicznej.

W kontekście Rangnicka warto odnotować, że niedawno za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z Red Bullem, będąc aktualnie bez żadnego kontraktu.

Komentarze