Wiśniewski zawodnikiem Spezii Calcio!

Przemysław Wiśniewski
Przemysław Wiśniewski PressFocus

Przemysław Wiśniewski oficjalnie został zawodnikiem Spezii Calcio. Polski obrońca podpisał kontrakt obowiązujący do czerwca 2027 roku.

  • Wiśniewski zawodnikiem Spezii
  • Polak podpisał kontrakt do 2027 roku
  • Wiśniewski zastąpi w Ligurii Jakuba Kiwiora

Kolejny Polak w Serie A

Włoskie media już w środę informowały o możliwej prezentacji Przemysława Wiśniewskiego. Jednak na oficjalny komunikat liguryjskiego klubu musieliśmy poczekać do czwartku. Transfer, o którym mówiło się już od kilku dni wreszcie stał się faktem. Według nieoficjalnych informacji były defensor Górnika Zabrze miał kosztować Spezię około 4-5 mln euro.

Spezia zaledwie kilka dni pozostawała bez następcy Jakuba Kiwiora, który za około 25 milionów euro przeniósł się do Arsenalu. Od następnej kolejki Serie A ponownie będziemy mogli liczyć na występ aż czterech Polaków w zespole prowadzonym przez Gottiego. Wiśniewski dołączył bowiem do Drągowskiego, Recy oraz Żurkowskiego.

24-latek jest wychowankiem Górnika Zabrze. Latem ubiegłego roku po wygaśnięciu kontraktu ze śląskim klubem, Wiśniewski zdecydował się na transfer do Venezii, grającej na zapleczu Serie A. Obrońca podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku, ale jak się okazuje w Serie B występował jedynie przez sześć miesięcy.

Wiśniewski niemal od razu przebił się do pierwszego składu Venezii, w barwach której jak dotąd rozegrał dwadzieścia spotkań, w tym jedno w Pucharze Włoch. Dobre występy Polaka szybko zostały zauważone w Italii, a transfer Kiwiora do Arsenalu stworzył szansę dla Wiśniewskiego, który wkrótce będzie mógł pokazać się na poziomie Serie A.

Zobacz również: Niespodziewany rywal Milanu w walce o Zaniolo

Komentarze