Atalanta pozbyła się pomocnika. Kolejne wypożyczenie

Wiktor Kowalenko
Wiktor Kowalenko IMAGO / Gribaudi/ImagePhoto

Wiktor Kowalenko został nowym zawodnikiem Empoli. Ukraiński pomocnik opuścił Atalantę Bergamo i dołączył do zespołu z Toskanii w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.

  • Wiktor Kowalenko zasilił szeregi Empoli
  • Ukrainiec trafi na Stadio Carlo Castellani w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu
  • To kolejne wypożyczenie środkowego pomocnika z Atalanty Bergamo

Oficjalnie: Wiktor Kowalenko wzmocnił środek pola Empoli

Empoli za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformowało, że szeregi zespołu zasilił Wiktor Kowalenko. Ukraiński pomocnik trafił na Stadio Carlo Castellani z Atalanty Bergamo w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu. Media nie podały więcej szczegółów dotyczących potencjalnej transakcji z udziałem 27-latka.

Wiktor Kowalenko przychodził do Atalanty Bergamo jako wielki talent. Miał pójść śladami swojego rodaka Rusłana Malinowskiego. Ostatecznie 27-latek z Chersonia nie podbił Gewiss Stadium, a dwa ostatnie sezony spędził na wypożyczeniu w Spezii Calcio.

Dwuletnia przygoda Ukraińskiego pomocnika na Stadio Alberto Picco również nie była do końca udana. Wiktor Kowalenko nie występował regularnie w podstawowym składzie i nie pomógł Spezii w minionej kampanii utrzymać się w elicie. Teraz przed 27-latkiem nowe wyzwanie.

Sprawdź także: Napoli oferowało krocie za pomocnika Atalanty

Komentarze