“Wierzmy w Boga i czekajmy na odpowiedni moment”

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti fot. PressFocus

Reprezentacja Brazylii po zakończeniu sezonu ma zamiar zatrudnić nowego selekcjonera, który będzie miał postawiony konkretny cel. Swojego kandydata na nowego opiekuna Canarinhos wskazał prezes Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej.

  • Reprezentacja Brazylii ma obecnie tymczasowego selekcjonera
  • Niewykluczone, że niebawem władze Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej zdecydują się na koncepcję włoską
  • Na radarze brazylijskich sterników jest włoski trener

Carlo Ancelotti na radarze Brazylijczyków

Reprezentacja Brazylii nie ma za sobą udanego udziału na mistrzostwach świata w Katarze. Jednocześnie posadę opiekuna kadry Canarinhos stracił Tite. Tymczasowo zastąpił go Ramon Menezes Hubner, ale docelowo władze Brazylijskiej Federacji Piłkarskiej celują w innego trenera.

Carlo Ancelotti jest szanowany przez wszystkich graczy. Nie tylko Ronaldo czy Viniciusa Juniora, ale wszyscy, którzy z nim pracowali, go cenią – mówił Ednaldo Rodriguez cytowany prze Reutersa.

Naprawdę podziwiam Carlo za jego uczciwość, za sposób, w jaki pracuje, za stabilność jego pracy – kontynuował działacz.

Nie trzeba go przedstawiać – to naprawdę topowy trener. Ma osiągnięcia i mamy nadzieję, że będzie miał ich więcej. Ancelotti jest ulubieńcem nie tylko piłkarzy, ale także kibiców. Gdziekolwiek pojadę w Brazylii, na każdym stadionie kibice zawsze mnie o niego pytają – przekonywał Brazylijczyk.

Mówią bardzo ciepło o Carlo, uznając jego pracę za wzorową. Wierzmy w Boga i czekajmy na odpowiedni moment. Zobaczmy, czy nam się to uda, gdy będziemy szukać nowego selekcjonera dla reprezentacji Brazylii. Będziemy postępować etycznie i szanować aktualne kontrakty trenerów – rzekł Rodriguez.

Czytaj więcej: Duński napastnik zastąpi Vlahovicia w Juventusie?

Komentarze