Wielkie emocje w derbach Rzymu. Giallorossi byli bez szans

Ciro Immobile
Ciro Immobile Pressfocus

Derby Rzymu rozpoczęły 18. kolejkę Serie A. Spotkanie pomiędzy Lazio i AS Romą dostarczyło nam wielu emocji, jednak słaba postawa gości w ofensywie uczyniła ten mecz jednostronnym. Biancocelesti w każdym aspekcie okazali się lepsi i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo z odwiecznym rywalem 3:0 (2:0).

Pierwsze minuty rywalizacji utwierdziły nas w przekonaniu, że na nudę na pewno nie będziemy narzekać. Początek spotkania był intensywny, a worek z bramkami rozwiązał się już po 14. minutach. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Ciro Immobile, który sprytnie dopadł piłkę w polu karnym AS Romy i bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę. Przy tak mocnym uderzeniu z kilku metrów golkiper nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Biało-niebiescy nie zamierzali tak szybko odpuszczać, więc o obronie korzystnego rezultatu nie było mowy. Niespełna 10 minut później Luis Alberto strzelił kolejnego gola dla Lazio, trafiając w lewy górny róg ze skraju szesnastki.

W dalszej części spotkania obie drużyny częściej oglądaliśmy walkę w środku pola. Zaskakująco słabo w ofensywie radzili sobie zawodnicy Romy, którzy w żaden sposób nie byli w stanie zaskoczyć defensorów Lazio.

Po przerwie lepszą dyspozycję potwierdzili podopieczni Simone Inzaghiego, którzy w 64. minucie strzelili trzecią bramkę i było już po wszystkim. Luis Alberto w pewnym momencie dostrzegł wyżej ustawionego golkipera gości i sprytnym strzałem ustalił wynik tej rywalizacji.

Cenny komplet punktów padł łupem Lazio. Biało-niebiescy grali zdecydowanie lepiej, a dzięki wygranej pną się w górę w ligowej klasyfikacji. Natomiast Roma po raz drugi raz rzędu nie potrafiła zgarnąć całej puli i wszystko wskazuje na to, że utraci 3. pozycję w tabeli.