Wiek to tylko liczba. Milan nagrodzi swojego napastnika

Olivier Giroud
Olivier Giroud Pressfocus

Olivier Giroud w zeszłym roku wzmocnił Milan. Francuz podpisał dwuletni kontrakt. Napastnik zostanie jednak w Mediolanie na dłużej.

  • Olivier Giroud ma umowę z Milanem do 30 czerwca 2023 roku
  • Przyszłość Francuza jest przesądzona
  • Napastnik ma zostać w Mediolanie

Milan zatrzyma doświadczonego napastnika

W lipcu 2021 roku Milan pochwalił się informacją, że na San Siro zagra Olivier Giroud. Francuz, który wcześniej reprezentował Arsenal, czy Chelsea, związał się z mediolańczykami dwuletnią umową. Był to świetny ruch dla obu stron. 36-latek udowodnił, że wciąż może świetnie prezentować się na wysokim poziomie. Z kolei Milan wygrał mistrzostwo Włoch. Między innymi dzięki bramkom francuskiego snajpera.

Giroud na ten moment rozegrał w koszulce Milanu 57 meczów. Francuz strzelił 23 gole, z czego 9 w bieżącej kampanii. 36-latek imponuje mediolańczykom, którym nie umknęła forma piłkarza na mundialu. Giroud strzelił w Katarze już trzy gole i stał się najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji (52 trafienia). Na piłkarza po powrocie do Włoch czeka miła niespodzianka.

Na mocy aktualnego kontraktu, Giroud jest związany z Milanem do 30 czerwca 2023 roku. Mistrz Włoch nie chce zwlekać i zamierza przedłużyć umowę 36-latka, gdy ten wróci do klubu po mistrzostwach świata. Nie wiadomo do kiedy będzie obowiązywał nowy kontrakt Francuza. Można się jednak spodziewać, że 36-latek zobowiązuje się zostać w Mediolanie do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także: Ibrahimović doszedł do zdrowia, Szwed gotowy do treningów

Komentarze