Wicepremier Włoch: Każde miasto z nowym stadionem

Włochy
Włochy

Dyskusja na temat przestarzałej infrastruktury stadionowej we Włoszech trwa, a teraz głos w tej sprawie zabrał Matteo Salvini, wicepremier tego kraju, który powiedział, że każde większe miasto potrzebuje nowego obiektu sportowego.

Czytaj dalej…

Inter Mediolan i AC Milan są gotowe, aby wyburzyć San Siro i rozpocząć pracę nad nowoczesnym stadionem. Obiekt, który ma pomieścić 60 tysięcy widzów, ma być najnowocześniejszym obiektem sportowym we Włoszech. Matteo Salvini uważa jednak, że to nadal za mało i inne miasta muszę pójść przykładem stolicy Lombardii.

– Potrzebujemy nowych stadionów nie tylko w Mediolanie, ale także w każdym innym włoskim mieście – powiedział.

– Mówię to jako wicepremier i minister spraw zagranicznych. Potrzeba nam nowych obiektów i to zaraz. Jestem romantykiem i będę tęsknił do starego San Siro, ale nowoczesne stadiony to podstawa – dodał.

– Stare obiekty to duży problem organizacyjny. Co weekend tysiące żołnierzy musi być posyłanych na stadiony, że upewnić się o bezpieczeństwie kibiców, gdyż większość z nich ma przestarzałe systemy bezpieczeństwa, brakuje kamer czy wyjść ewakuacyjnych – kontynuował Salvini.

– To się musi skończyć. Pracujemy nad ustawą, która pomoże klubom i miastom w budowie nowych obiektów – zakończył.

Komentarze