Wicemistrzostwo dla Interu!

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 38. kolejki Serie A, Inter Mediolan pokonał 2:0 na wyjeździe Atalantę Bergamo. Dzięki tej wygranej Nerazzurii zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Atalancie, mimo porażki, udało się utrzymać miejsce na podium.

Obie drużyny przystępowały do sobotniego spotkania z jednym celem, jakim było zdobycie kompletu punktów. Wygrana dawała im drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu i wicemistrzowski tytuł.

Nikt jednak nie spodziewał się raczej takiego początku pojedynku. Nerazzurri już w pierwszej minucie wyszli bowiem na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Ashleya Younga z lewej strony boiska, piłkę do bramki Atalanty uderzeniem głową skierował Danilo D’Ambrosio.

Atalanta w kolejnych minutach nie potrafiła odpowiedzieć. Tymczasem w 20. minucie, podopieczni Antonio Conte podwyższyli na 2:0. Marco Sportiello, który kwadrans wcześniej zastąpił w bramce gospodarzy kontuzjowanego Pierluigiego Golliniego, precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego pokonał Young. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie Inter również pewnie kontrolował wydarzenia na boisku, nie pozwalając jedenastce Atalanty na zbyt wiele. Ataki zespołu prowadzonego przez Gian Piero Gasperiniego nie przyniosły żadnego efektu. Ostatecznie w drugiej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola i trzy punkty trafiły na konto Interu.