Weterani odchodzą, ale De Ligt zostanie w Juve na dłużej [WIDEO]

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt Pressfocus

Juventus czeka sporo zmian w letnim okienku. Z klubem już pożegnali się Chiellini czy Dybala. Według Sky Sports Italia, Stara Dama zamierza wkrótce zasiąść do rozmów nad nową umową dla Matthijsa de Ligta. Wszystko dlatego, że pozostanie Holendra na długie lata jest priorytetem władz z Piemontu.

  • Giorgio Cheillini i Paulo Dybala pożegnali się z kibicami Juve w Turynie
  • Zarząd nie był w stanie zatrzymać Argentyńczyka, ale planuje zaoferować nową umowę De Ligtowi
  • Sky Sports Italia twierdzi, że Holender zostanie jedną z twarzy nowego projektu Starej Damy

Koniec pewnej epoki w Juve

W poniedziałkowy wieczór doszło do meczu JuveLazio. Zawody zakończyły się remisem (2:2), ale po ostatnim gwizdku najwięcej mówiło się o sentymentalnym pożegnaniu Giorgio Chielliniego czy Paulo Dybali. Obaj panowie odchodzą za darmo w letnim okienku, dlatego pewna epoka klubu dobiega końca.

Jeżeli chodzi o włoskiego mistrza Europy, Chiellini jest kuszony przez zespoły z MLS. W stałym kontakcie z obrońcą pozostaje LA Galaxy. Ekipa z Kalifornii oferuje dwuletnią umowę, która finansowo powinna przekonać 37-latka. Tymczasem dalej nie wiadomo, gdzie zakotwiczy Dybala. Atakujący wciąż otwiera listę życzeń angielskich zespołów, jednak niewykluczone, że zasili też Inter Mediolan.

De Ligt twarzą nowego projektu

Massimiliano Allegri planuje niemałą rewolucję kadrową w letnim okienku. Zespół potrzebuje młodej krwi, więc zarząd już zaczął tworzyć wizję na kolejne lata. Priorytetem władz na przyszłośc będzie dbanie o młodych zawodników. Jednym z nich jest Matthijs de Ligt.

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się, że Holender może zasilić Man Utd, bo stery na Old Trafford przejmie zaraz Erik ten Hag. Dziennikarze Sky Sports Italia doszli jednak do interesujących faktów. Okazało się, że 22-latek zasiądzie do negocjacji nad nowym kontraktem. Najbliższe spotkanie z agentem zawodnika zaplanowano zaraz po zakończeniu sezonu.

Aktualna umowa De Ligta obowiązuje do 2024 r. W grę wchodzi dwu lub trzyletnie przedłużenie oraz automatyczna podwyżka zarobków. Do tego szefostwo Bianconerich nie rezygnuje z pozyskania Paula Pogby, który od lipca zostanie wolnym zawodnikiem. Co więcej, za darmo do Juve może dołączyć także Angel Di Maria.

Czytaj więcej: Dokąd zmierza Juve? Problemy na wielu płaszczyznach

Komentarze

Comments 5 comments

Mediolan 73.000 widzów.
Rzym 63.000 widzów.
Neapol 55.000 widzów.
Turyn pożegnanie Chielliniego 39.500 widzów. Jaki weteran i piłkarz tylu kibiców go żegnało. 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂

Dybala nie płacz bidoku – choć do Mediolanu, a zobaczysz co to prawdziwi kibice, prawdziwa atmosfera!

Nie trolluj trollu
Mediolan 73.000 widzów. 75 923 stadion różnica 2923
Rzym 63.000 widzów. 70 634 stadion różnica 7634
Neapol 55.000 widzów. 54 726 stadion różnica -274
Turyn pożegnanie Chielliniego 39.500 widzów 41 507 stadion różnica 2007

Tak, tak …..
Turyn pożegnanie Chielliniego 39.500 widzów 41 507 stadion różnica 2007 😂😂
Kacze dupy (Klasa okręgowa) 150 widzów 155 stadion różnica 5 😂😂
Pasikurowice (Klasa okręgowa) 229 widzów 230 stadion różnica 1 😂😂
Kozia Wólka 35 widzów 35 stadion różnica 0 😂😂
I jakie to ma znaczenie? 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂 😂😂

DeLigt?:) Szacun dla Kielona mimi, że przez lata napsuł rywalom sporo krwi. DeLigt?:) Naprawdę on ma być ostoją Juve? Przewidywałem Juve w walce o msc 4-6, teraz przewiduje kilkuletni zjazd na miejsca 6-8. Kilka lat temu już mieli budować ekipę na czas po emeryturze. Nedved i spółka woleli psioczyć na rywali. Oj będą chuuuuude lata w Turynie. Niestety straci na tym całe Calcio. Milan najsłabszy mistrz od kilkunastu lat. Inter z Inzaghim to nie Inter Conte a o Napoli nie ma co nawet pisać. Może Roma pozytywnie zaskoczy. Forza Calcio!