Weteran pożegnał się z Lazio

Lucas Leiva
Lucas Leiva Pressfocus

Lucas Leiva w sezonie 2022/2023 nie będzie już reprezentował Lazio. Doświadczony Brazylijczyk bronił barw rzymskiego klubu przez pięć lat.

  • Pięć sezonów w Lazio spędził Lucas Leiva
  • Brazylijczyka nie będziemy oglądać już na Stadio Olimpico
  • 35-latek poinformował o rozstaniu z rzymskim klubem

Doświadczony pomocnik odchodzi z Lazio

Zakończony niedawno sezon 2021/2022 w Serie A, Lazio zakończyło wyżej od Romy. Maurizio Sarri i spółka zostali wyprzedzeni jednak przez cztery inne drużyny i jesienią zaprezentować będą Włochy w Lidze Europy.

Częścią Lazio w minionej kampanii był Lucas Leiva, który nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie tak często, jakby chciał. W Serie A od pierwszej minuty rozpoczął on 50% spotkań. We wszystkich rozgrywkach wystąpił 45-krotnie, zaliczył jedną asystę.

Leiva udzielił wywiadu, w którym poinformował, że nie będzie już reprezentował Lazio. Jego wygasający w czerwcu kontrakt nie będzie przedłużony. Tym samym kończy się pięcioletnia przygoda Brazylijczyka z klubem, któremu pomógł wygrać trzy trofea. W barwach rzymskiej ekipy wystąpił łącznie 198 razy.

Moja przygoda z Lazio dobiegła już końca, teraz muszę poczekać. Pojadę na wakacje i zobaczymy. Włochy to kraj, w którym od pierwszego dnia czuję się jak we własnym domu, a moja rodzina się w nim zadomowiła. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Nie jest to jeszcze pewne, ale może zostanę – powiedział Leiva.

Czytaj także: Hellas będzie miał nowego szkoleniowca

Komentarze