Weteran nie zamierza kończyć z kadrą

Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci Pressfocus

Reprezentacja Włoch może niedługo przejść pewną zmianę pokoleniową. Leonardo Bonucci zamierza jednak wciąż grać w kadrze Italii.

  • 114 meczów w reprezentacji Włoch rozegrał Leonardo Bonucci
  • 34-latka będziemy oglądać też w kolejnych meczach kadry
  • Doświadczony obrońca nie chce kończyć kariery w kadrze

Bonucci wierzy w odbudowę

Po raz drugi z rzędu nie zobaczymy reprezentacji Włoch na mistrzostwach świata. Kadra Roberto Manciniego została bowiem wyeliminowana w półfinale baraży przez Macedonię Północną po porażce 0:1. Tak sensacyjna klęska sprawiła, że Italia może przejść zmianę pokoleniową.

Nowe twarze w reprezentacji Włoch możemy zobaczyć przede wszystkim w defensywie. Przez lata o jej sile stanowił między innymi Leonardo Bonucii, który dla Italii zagrał 114 razy. Jak się okazało, 34-latek nie zamierza kończyć przygody z kadrą, chociaż taki scenariusz prognozowały włoskie media. Defensor Juventusu swój punkt widzenia przedstawił na konferencji prasowej.

Nie wiem, co zrobi Giorgio [Chiellini]. Ja ze swojej strony dodam, że chcę nadal być przykładem i prowadzić wielu młodych piłkarzy ubierających koszulkę reprezentacji. Chwile po porażce zostały przemyślane. Zachowaliśmy ciszę podczas wspólnie spędzonych chwil, takich jak zespołowe lunche czy kolacje. To była najtrudniejsza część – rzekł  Bonucci. Jego zdaniem Włosi muszą zacząć od nowa.

Staraliśmy się zmniejszyć rozczarowanie, mówiąc, że młodzi gracze będą mieli jeszcze inne okazje, podczas gdy starsi, tacy jak ja, mieli tylko ostatnią szansę. Przyszłość jest teraz, więc musimy zacząć od nowa, aby odbudować i uzyskać to, czego nie osiągnęliśmy. Mamy solidną bazę do powrotu – przyznał reprezentant Włoch.

Czytaj także: Bastoni, Tonalli i Scamacca mogą zostać nowymi filarami reprezentacji Włoch

Komentarze