Pomocnik Juventusu na wylocie. Trzy kluby zainteresowane

Weston McKennie
Weston McKennie fot. PressFocus

Weston McKennie może w najbliższym okienku transferowym opuścić szeregi Juventusu. Zdaniem “La Gazzetty dello Sport” w grę wchodzą dwa kluby Premier League oraz Borussia Dortmund.

  • Juventus rozważy zimą oferty za Westona McKenniego
  • “Stara Dama” chce odzyskać zainwestowaną w niego kwotę
  • Amerykanin znajduje się na celowniku klubów Premier League

Kolejny niewypał transferowy Juventusu

Weston McKennie trafił do Juventusu w 2020 roku. Najpierw na zasadach wypożyczenia, a rok później już w ramach transferu definitywnego. Po obiecującym początku Amerykanin nie rozwinął się tak, jak mogli przypuszczać działacze oraz kibice klubu z Turynu. W tej chwili sztab szkoleniowy nie wiąże z nim wielkich nadziei, dlatego “Stara Dama” jest gotowa sprzedać go już w trakcie zimowego okienka transferowego.

24-latek ma możliwość powrotu do Bundesligi. Jego usługami zainteresowana jest Borussia Dortmund, co nie byłoby szczególnie popularnym kierunkiem. W przeszłości McKennie reprezentował barwy Schalke, czyli największego rywala “Die Borussen”. Ten ruch z pewnością nie przypadłby do gustu niemieckim kibicom.

W grę wchodzi również transfer do Premier League. Reprezentantem Stanów Zjednoczonych Tottenham interesował się już w trakcie minionego lata. Teraz do walki o niego włączyła się również Chelsea.

Juventus zdaje sobie sprawę z nieudanej transakcji, ale zamierza odzyskać zainwestowaną w McKenniego kwotę. Łączna suma transferu wyniosła wówczas 25 milionów euro. “Stara Dama” rozważy sprzedaż za minimum 23 miliony euro.

W barwach Juventusu McKennie zaliczył 91 występów, w trakcie których strzelił 13 bramek. Z klubem świętował Puchar oraz Superpuchar Włoch.

Zobacz również: Niepokojące wieści w sprawie powrotu Pogby do zdrowia

Komentarze