Media: Scamacca nowym nabytkiem West Hamu

Gianluca Scamacca
Gianluca Scamacca Pressfocus

Media nie mają już żadnych wątpliwości – Gianluca Scamacca zostanie nowym zawodnikiem West Hamu United. Fabrizio Romano w poniedziałek napisał swoje słynne “Here we go” podając, ile konkretnie wyniesie kwota za napastnika Sassuolo.

  • Latem wiele klubów ustawiło się w kolejce po Gianlucę Scamaccę
  • Od początku największe szanse na transfer miał West Ham, który szybko złożył Sassuolo konkretną propozycję
  • W poniedziałek Fabrizio Romano przekazał, że Włoch zostanie nowym zawodnikiem Młotów

West Ham wyprzedził inne kluby i dopiął swego

Negocjacje między Sassuolo i West Hamem w ostatnich dniach zostały znacznie zintensyfikowane. Młotom niezwykle zależało na jak najszybszym zamknięciu transferu Gianluki Scamakki, o sprowadzenie którego zabiegał David Moyes.

Scamacca ubiegły sezon zakończył jako najlepszy strzelec Sassuolo, wyprzedzając nawet Domenico Berardiego. W kolejce po napastnika ustawiło się wiele zainteresowanych klubów, na czele z Paris-Saint Germain, ale według Fabrizio Romano, wszystkich ubiegł West Ham. Oferta finansowa i projekt sportowy drużyny z Londynu przekonały 23-latka, który wyraził zgodę na przenosiny.

Zgodnie z informacjami Romano, Włoch kosztował West Ham 36 milionów euro, do czego dojść może dodatkowe 6 milionów z tytułu bonusów. Oprócz tego Sassuolo zagwarantowało sobie 10% przychodów od przyszłego transferu napastnika. Zawodnik we wtorek przejdzie testy medyczne i zostanie zaprezentowany jako nowy nabytek Młotów.

Zobacz też: Atalanta pracuje nad dwoma transferami

Komentarze

Na temat “Media: Scamacca nowym nabytkiem West Hamu