Donnarumma zatrzymał Węgrów. Włosi w fazie pucharowej Ligi Narodów [WIDEO]

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma Pressfocus

W meczu o awans do fazy playy-off to Włosi okazali się lepsi od Węgrów, choć bohaterem spotkania został Gianluigi Donnarumma. Golkiper Włochów wielokrotnie powstrzymywał groźne uderzania Madziarów i to Azzurri mogli cieszyć się z wywalczenia pierwszego miejsca w grupie.

• Włosi do przerwy byli konkretniejsi i zasłużenie prowadzili 1:0
  • W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył DiMarco, który popisał się ładnym uderzeniem
  • Węgrzy wykreowali sobie wiele sytuacji bramowych, ale za każdym razem na drodze stawał im Donnarumma

Węgrzy bez błysku, Włosi skuteczni

Gospodarzom wystarczył zaledwie remis, żeby sprawić ogromną sensację i awansować do fazy pucharowej. Włochom wyjście z grupy z pierwszej pozycji zapewniało jedynie zwycięstwo. Podopieczni Roberto Manciniego ruszyli mocno na rywali już od pierwszych minut i stosunkowo szybko udało im się objąć prowadzenie. Instynktem godnym rasowego snajpera popisał się w 27 minucie Giacomo Raspadori, który przejął odbitą piłkę i wpakował ją do siatki. Fatalnie w tej sytuacji zachowała się defensywa Madziarów.

Bramkarz bohaterem drugiej połowy

Sytuacja Madziarów skomplikowała się w 52 minucie, kiedy bramkę na 2:0 strzelił Federico DiMarco. Defensor Interu pięknie złożył się do strzału po dograniu od Cristante i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Gulasciego.

W 56 minucie wydawało się, że bramkę kontaktową zdobędzie Callum Styles, jednak skutecznie interweniował Donnarumma. Kolejną interwencją golkiper PSG popisał się w 79 minucie, broniąc strzał Szalaia. 23-latek był tego wieczoru świetnie dysponowany, a Węgrzy nie byli w stanie znaleźć na niego sposobu przez 90 minut.