Ważą się losy wypożyczonych zawodników Juve

Denis Zakaria
Denis Zakaria PressFocus

Juventus ma długą listę wypożyczonych graczy, z których niektórzy mogą wrócić do klubu, a inni zostaną sprzedani latem. Znajduje się na niej kilka nazwisk, które szczególnie mogą interesować fanów Starej Damy oraz Serie A. Jaka przyszłość czeka McKenniego, Kulusevskiego czy Arthura?

  • Włoskie media piszą o przyszłości wypożyczonych graczy Juventusu
  • Część z nich na pewno wróci po sezonie do Turynu
  • Jednymi z nich będą Zakaria i Arthur Melo

Niepewna przyszłość Zakarii, McKenniego czy Kulusevskiego

Kwestie pozaboiskowe, w tym odjęcie piętnastu punktów i trwające dochodzenie Prisma, będą miały duży wpływ na letnie plany Juventusu, być może zmuszając ich do trudnych decyzji. Tymczasem włoskie media przyjrzały się kilku wypożyczonym zawodnikom Starej Damy.

Arthur Melo jest obecnie w Liverpoolu, ale praktycznie w tym sezonie nie grał i na pewno wróci do Turynu. Juventus z pewnością będzie chciał ponownie go sprzedać lub wypożyczyć. Nie ma też gwarancji, że Dejan Kulusevski zostanie w Tottenhamie. Koguty mają obowiązek wykupić Szweda, jeśli awansują do Ligi Mistrzów. Wydaje się jednak, że nawet w przeciwnym razie oba klubu mogą dojść do porozumienia w tej sprawie.

Leeds pozyskało McKenniego w ramach wypożyczenia z dołączoną opcją wykupu za 39 mln euro, co daje im elastyczność. Podobno osiągnięto porozumienie dżentelmeńskie z Juventusem, zgodnie z którym angielski klub wykupi pomocnika, jeśli uniknie degradacji.

Zakaria praktycznie nie ma szans na przebicie się w Chelsea, która dokonała wielu zimowych transferów. Szwajcar po sezonie najpewniej wróci do Turynu.

Zobacz więcej: Sergej opuści Lazio? To on może zastąpić Serba

Komentarze