Ważą się losy przyszłości Mychitariana

Henrich Mychitarian
Henrich Mychitarian fot. PressFocus

Henrich Mychitarian ma kontrakt ważny z AS Roma do końca czerwca trwającego roku. CalcioMercato.com podaje, że zawodnik ma w najbliższych dniach rozpocząć rozmowy z władzami Giallorossich w sprawie nowego kontraktu.

  • Waży się przyszłość Henricha Mychitariana
  • CalcioMercato.com twierdzi, że AS Roma nie zamierza rozstawać się z 95-krotnym reprezentantem Armenii
  • W grę wchodzi przedłużenie umowy o 12 miesięcy

Mychitarian kluczową postacią dla Mourinho

Henrich Mychitarian trafił do ekipy z Serie A we wrześniu 2020 roku. W szeregach AS Roma zawodnik szybko stał się jedną z kluczowych postaci. Jak na razie zanotował w stołecznym zespole 115 meczów, notując w nich 29 trafień i 28 asyst. Sternicy klubu nie chcą dopuścić do sytuacji, że 33-latek zmieni klub na zasadzie wolnego transferu.

Ostatnio pojawiły się w mediach wieści, że Roma jest chętna na przedłużenie kontraktu z Mychitarianem o rok. Entuzjastą talentu zawodnika jest przede wszystkim Jose Mourinho. Portugalczyk bardzo ceni byłego piłkarza Arsenalu, uznając go za jedną z ważniejszych postaci w drużynie.

W tej kampanii Mychitarian wystąpił w 42 spotkaniach. Zdobył w nich pięć bramek i zaliczył osiem asyst. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 10 milionów euro. Ormianin od 2007 roku występuje w reprezentacji swojego kraju. Jak na razie w drużynie narodowej zaliczył 95 występów.

AS Roma na cztery kolejki przed końcem sezonu wciąż ma szanse na wywalczenie miejsca premiowanego grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Giallorossi aktualnie legitymują się bilansem 58 punktów, tracąc osiem oczek od czwartego Juventusu. Rzymianie w najbliższą niedzielę zmierzą się u siebie z Bologną.

Czytaj więcej: Roma marzy o gwieździe Juventusu

Komentarze