Ważą się losy przyszłości Insigne

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne PressFocus

Obecna umowa Lorenzo Insigne z Napoli obowiązuje jeszcze tylko przez rok. Reprezentant Włoch jest jednak otwarty na rozmowy w sprawie jej przedłużenia i ma wkrótce spotkać się w tej sprawie z prezydentem klubu Aurelio De Laurentiisem. O porozumienie może być jednak trudno.

  • Lorenzo Insigne spotka się wkrótce z prezydentem Napoli Aurelio De Laurentiisem, a tematem rozmowy będą warunki nowego kontraktu dla zawodnika
  • Obecna umowa reprezentanta Włoch z klubem z Neapolu obowiązuje do 30 czerwca 2022 roku

Insigne stawia warunki

Zawodnik wkrótce rozpocznie przygotowania z Napoli do nowego sezonu, po tym jak zakończył już przedłużony urlop, który otrzymał po finałach Mistrzostw Europy. Przed wznowieniem treningów Insigne przejdzie jeszcze badania lekarskie i testy fizyczne.

W najbliższych dniach dojdzie również do ważnego spotkania, które może zadecydować o przyszłości Insigne w klubie z Neapolu. Piłkarz spotka się w Castel di Sangro z prezydentem Napoli Aurelio De Laurentiisem, a tematem rozmów będzie oczywiście nowa umowa. Dotychczasowy kontrakt piłkarze obowiązuje bowiem tylko do 30 czerwca 2022 roku.

Sam piłkarz jest gotowy do związania się na dłużej z klubem ze Stadio Diego Armando Maradona, ale oczekuje podwyżki. Tymczasem władze klubu z Neapolu mieli liczyć, że piłkarz zgodzi się na obniżkę obecnego wynagrodzenia ze względu na trudną sytuację finansową klubu, która jest skutkiem pandemii koronawirusa.

Trudno spodziewać się, aby w najbliższym czasie obie strony osiągnęły porozumienie. Wiele wskazuje na to, że czekać ich będą trudne negocjacje.

Insigne przez niemal cała swoją karierę był związany z Napoli. W jego barwach rozegrał już 397 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 109 bramek.

Zobacz także: Napoli zagra z Wisłą. Dlaczego warto spojrzeć na Piotra Zielińskiego

Komentarze