Giganci ligi włoskiej zarzucają sieci na kapitana Lecce

Morten Hjulmand
Morten Hjulmand Pressfocus

Wymieniane w gronie faworytów do spadku Lecce radzi sobie w obecnym sezonie całkiem nieźle, a największa w tym zasługa dobrej gry stoperów. Samuel Umtiti jest uważnie obserwowany przez włoskich gigantów, a to samo tyczy się kapitana beniaminka – Mortena Hjulmanda. Duńczykiem interesuje się wiele silnych zespołów.

  • Morten Hjulmand regularnie podbija swoją wartość rynkową udanymi występami
  • Rozwój Duńczyka uważnie śledzą giganci Serie A
  • O jego transfer latem mogą postarać się Napoli, AS Roma i Juventus

Lecce może zarobić ogromne pieniądze na pomocniku

27 punktów po 26 kolejkach i aż osiem oczek przewagi nad strefą spadkową. Lecce po awansie do Serie A prezentuje się naprawdę przyzwoicie i jest blisko do wypełnienia planu minimum, jakim było utrzymanie w lidze. Spora w tym zasługa dobrej gry w defensywie, którą wspomaga aktywnie również środkowy pomocnik, w postaci Mortena Hjulmanda. 

Duńczyk kupiony zaledwie za 170 tysięcy euro mocno podbił już swoją wartość rynkowa, która obecnie wynosi aż 8 milionów euro. Ekrem Konur poinformował, że defensywny pomocnik znalazł się już na listach życzeń gigantów Serie A i może szybko opuścić Lecce.

W gronie zainteresowanych zespołów turecki dziennikarzy wymienił Napoli, AS Romę i Juventus. Umowa Duńczyka ważna jest tylko do końca czerwca 2024 roku, dlatego Lecce może zdecydować się na sprzedaż go podczas letniego okienka transferowego. W przeciwnym razie jego wartość rynkowa zacznie maleć. 

Komentarze