Walter Samuel może zostać asystentem Mourinho w Romie

Jose Mourinho
Jose Mourinho fot. PressFocus

AS Roma w nowym sezonie będzie prowadzona przez Jose Mourinho. Włoskie media donoszą, że Portugalczyk jest w trakcie kompletowania składu. Najnowsze doniesienia wskazują, że propozycję pracy u boku The Special One otrzymał Walter Samuel. Ponadto współpracować z byłym trenerem Tottenhamu ma również Jose Fontes.

Mourinho kompletuje sztab

AS Roma w niedzielny wieczór zmierzy się na wyjeździe ze Spezią Calcio. Tymczasem Corriere dello Sport podaje na swoich łamach, że Jose Fontes ma zostać nowym skautem klubu z Rzymu, zastępując w tej roli Ricardo Formosinho. Warto jednak zaznaczyć, że to nie będzie nie jedyne wzmocnienie Romy.

Włoscy dziennikarze podają też, że Mourinho przedstawił propozycje współpracy Walterowi Samuelowi. Argentyńczyk miałby w stołecznej ekipie być asystentem Portugalczyka w nowej kampanii.

Przypomnijmy, że Walter Samuel w sezonie 2000/2001 wygrał mistrzostwo Serie A z Romą. Tymczasem w 2010 roku był członkiem legendarnego składu Interu Mediolan, który wywalczył potrójną koroną.

Aktualnie Argentyńczyk jest asystentem Lionela Scaloniego w reprezentacji Argentyny. Gdyby zgodził się na pracę w klubie z Serie A, do dołączyłby do niego najpewniej dopiero po zakończeniu Copa America.

Roma aktualnie plasuje się w tabeli ligi włoskiej na siódmej pozycji. Team z Rzymu aktualnie zajmuje zatem miejsce premiowane grą w Lidze Konferencji. Giallorisi nie mogą być jednak jeszcze pewni gry w europejskich pucharach, bo szanse na wyprzedzenie rzymian ma Sassuolo, które zmierzy się w niedzielny wieczór z Lazio.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. maja 2021 20:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze