Dyrektor sportowy Salernitany zwolniony w atmosferze skandalu

Walter Sabatini
Walter Sabatini Pressfocus

Walter Sabatini został zwolniony z funkcji dyrektora sportowego Salernitany. Koniki Morskie sensacyjnie utrzymały się w Serie A, jednak to nie pomogło Włochowi w utrzymaniu posady. Klub z Salerno opuszcza w atmosferze skandalu związanego z przyznawaniem wysokich prowizji agentom piłkarzy.

  • Salernitana sensacyjnie wywalczyła utrzymanie w Serie A
  • Przyczynił się do tego dyrektor sportowy, który zadbał zimą o odpowiednie transfery
  • Został on zwolniony z klubu, gdy na jaw wyszły szczegóły umów zawieranych przez niego z agentami piłkarskimi

Pyrrusowe zwycięstwo Waltera Sabatiniego

Runda jesienna w wykonaniu Salernitany była fatalna i nikt poza zagorzałymi kibicami klubu nie spodziewał się, że uda im się wywalczyć utrzymanie w Serie A. Dzięki heroicznej postawie w drugiej połowie sezonu Koniki Morskie rzutem na taśmę, w ostatniej kolejce uchroniły się przed spadkiem.

Utrzymanie było w dużym stopniu zasługą Waltera Sabatniniego, który zimą sprowadził do Salernitany aż jedenastu zawodników. Zatrudnił on także Davide Nicolę jako trenera. W tej sytuacji można było spodziewać się dużych pochwał pod adresem szkoleniowca czy dyrektora sportowego. Nic bardziej mylnego. Dziennikarze La Repubblica przekazali, że po wyjściu na jawa szczegółów umów, jakie Sabatini zawierał z agentami piłkarskimi, został on zwolniony w trybie natychmiastowym.

Wspomnieni agenci mieli od Włocha otrzymać wysokie prowizje i premie po wywalczeniu przez Koniki Morskie utrzymania w Serie A. Prezydent klubu nie był zadowolony, że Sabatini obciążył tak mocno budżet skromnego jak na warunki włoskiej ligi klubu z Salerno. 

“US Salernitana 1919 i dyrektor sportowy Walter Sabatini ogłaszają, że nie będą kontynuować stosunku pracy na sezon piłkarski 2022/2023. Dziękując za jego pracę i zaangażowanie, spółka życzy dyrektorowi Sabatiniemu jak najlepszych sukcesów zawodowych” – możemy przeczytać w oświadczeniu klubu.

Czytaj dalej: Sarri doceniony. Włoch na dłużej w Lazio

Komentarze