Walec z Bergamo rozjechał Neroverdich

Duvan Zapata
Duvan Zapata fot. Grzegorz Wajda

W pierwszym niedzielnym starciu 25. kolejki włoskiej ekstraklasy nie było niespodzianki. Atalanta BC rozbiła na swoim obiekcie US Sassuolo 4:1, odnosząc swoje 15. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii.

Bój na Gewiss Stadium zapowiadał się arcyciekawie między innymi ze względu na gospodarzy, których skuteczność przed meczem była na poziomie 2,45 bramki na mecz. Ekipa z regionu Emilia-Romania też słynie z tego, że lubi zdobywać bramki, więc siłą rzeczy można było spodziewać się kilku trafień w tej rywalizacji.

Atalanta od pierwszych fragmentów gry była stroną dominującą i na efekty postawy La Dea nie trzeba było długo czekać. Już w 16. minucie pierwszą bramkę dla teamu z Bergamo zdobył Berat Djimsiti, który wykorzystał podanie głową od Mattii Caldary i strzałem z bliska pokonał golkipera rywali.

Tymczasem w 31. minucie na listę strzelców wpisał się Duvan Zapata, który w sobie tylko znany sposób skierował piłkę do siatki. Z kolei w 37. minucie samobójcze trafienie zaliczył Mehdi Bourabia, więc na przerwę Atalanta udała się z trzybramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie podopieczni Gian Piero Gasperiniego dołożyli jeszcze jedno trafienie. Wynik spotkania podwyższył Kolumbijczyk Zapata, który wykorzystał dośrodkowanie od Alejandro Gomeza i uderzeniem głową pokonał Andreę Consigliego.

W doliczonym czasie gry goście zdobyli natomiast bramkę honorową po strzale z rzutu wolnego, którą zdobył Marokańczyk Bourabia Zawodnik zrehabilitował się zatem za trafienie samobójcze, ale to było wszystko, na co było stać Sassuolo.