W Turynie nie martwią się odejściem de Ligta

Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt Pressfocus

Odejście Matthijsa de Ligta z Juventusu jest już praktycznie przesądzone. Wśród trenerów i działaczy Bianconerich nie sposób jednak doszukać się związanej z tym paniki.

  • Massimilano Allegri uważa, że Juventus już wkrótce znajdzie następcę Matthijsa de Ligta
  • Dyrektor Maurizio Arrivabene z kolei ma nadzieję, że propozycja Bayernu Monachium za Holendra będzie odpowiednia
  • 22-letni defensor lada dzień podpisze kontrakt z mistrzem Niemiec

Juventus spokojny o zastępstwo za de Ligta

Bayern Monachium jest zdeterminowany, aby pozyskać Matthijsa de Ligta, zaś holenderski obrońca jest zafascynowany proponowanym mu projektem, w którym ma być jedną z centralnych postaci. Co prawda Bawarczycy nie doszli jeszcze z Juventusem do porozumienia w sprawie transferu 22-letniego defensora, ale wydaje się, że oficjalne potwierdzenie transferu jest kwestią czasu.

Mimo to, w stolicy Piemontu nie sposób doszukać się paniki, wynikającej z utraty 38-krotnego reprezentanta Holandii. – W tej chwili de Ligt wciąż jest piłkarzem Juventusu. A w futbolu wszystko może się zdarzyć. Niemniej, jeśli faktycznie nas opuści, będziemy gotowi, aby znaleźć jego następcę – przyznał ze spokojem Massimiliano Allegri.

Dyrektor klubu, Maurizio Arrivabene w rozmowie z Tuttosport, z kolei dodał: – W dzisiejszych czasach zatrzymanie gracza, który chce odejść, jest praktycznie niemożliwe. I nie zawsze tu rozchodzi się o pieniądze. Niemniej, takiemu piłkarzowi nie można po prostu powiedzieć: dobrze, możesz iść. Trudno zatrzymać zawodnika, wygrywa ten kto ma pieniądze. Najważniejsze jest jednak to, aby wszyscy siedzący przy negocjacyjnym stole byli zadowoleni.

Przeczytaj również: Kolejne rozmowy w sprawie przyszłości De Ligta

Komentarze

Comments 2 comments