W niedzielę hit Serie A. “Zwycięzca zbliży się do walki o Scudetto”

AC Milan - SSC Napoli
AC Milan - SSC Napoli fot. PressFocus

Hitem najbliższej kolejki włoskiej Serie A będzie bez wątpienia niedzielny pojedynek na Stadio San Paolo w Neapolu. Prowadzone przez Gennaro Gattuso SSC Napoli podejmować będzie liderujący w tabeli AC Milan. Były piłkarz Rossonerich Demetrio Albertini uważa, że zwycięzca tego meczu będzie poważnym kandydatem do zdobycia mistrzowskiego tytułu w obecnym sezonie.

Czytaj dalej…

Po siedmiu rozegranych kolejkach AC Milan z 17 punktami na koncie prowadzi w ligowej tabeli. Rossoneri są jedną z trzech drużyn, które w obecnym sezonie nie doznały jeszcze porażki. Zmienić to będzie starało się Napoli, które aktualnie sklasyfikowane jest na trzeciej lokacie i do drużyny prowadzonej przez Stefano Pioliego traci trzy punkty.

– Nie jestem pewien, czy w ten weekend można wskazać faworyta, ale być może Napoli ma niewielką przewagę, ponieważ gra u siebie. To będzie mecz wiary w siebie, ponieważ kto wygra zwiększy swoje szanse i jeszcze mocniej zbliży się do walki o Scudetto – powiedział Demetrio Albertini, cytowany przez Sky Sports.

Gattuso piłkarskie cechy przełożył na pracę trenerską

49-letni Albertini w trakcie swojej kariery przez wiele lat był związany z Milanem, w którego barwach rozegrał ponad 400 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Były reprezentant Włoch miał wówczas okazje występować w jednym zespole z obecnym trenerem Napoli Gennaro Gattuso.

– Nie można powiedzieć, że Rino był kreatywny jako zawodnik, ale z pewnością był rozpoznawalny ze względu na swoją pracowitość. Można zauważyć te same cechy u niego jako trenera i w jego Napoli, ponieważ grają dobrze, robiąc to z determinacją i wkładając w to duży wysiłek – dodał były zawodnik Rossonerich.

Niedzielne spotkanie w Neapolu rozpocznie się o godzinie 20:45.

Komentarze