W Neapolu zgodnie z planem. Pech Zielińskiego

Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne PressFocus

Bez niespodzianki obeszło się w niedzielnym meczu 24. kolejki Serie A na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Miejscowe Napoli bez większych problemów pokonało 2:0 beniaminka Benevento Calcio.

Tylko jeden Polak

Gospodarze przystępowali do tego meczu w roli zdecydowanego faworyta. Od pierwszej minuty mieliśmy okazję obserwować w akcji jednego reprezentanta Polski – Piotra Zielińskiego w zespole Napoli. W drużynie gości zabrakło natomiast pauzującego za kartki Kamila Glika.

Od pierwszej minuty gra toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy objęcia prowadzenia doczekali się w 34. minucie. Po zagraniu Lorenzo Insigne piłka dość przypadkowo trafiła w polu karnym pod nogi Driesa Mertensa, który strzałem z sześciu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Zieliński w wysokiej formie

Trzy minuty później piłkę w bramce Benevento Calcio umieścił Piotr Zieliński, który kilkanaście metrów przed bramką świetnie ograł jednego z obrońców, a następnie precyzyjnie uderzył tuż przy słupku. Gol nie został jednak uznany, bowiem będący na spalonym jeden z jego kolegów zbyt mocno zdaniem sędziego absorbował uwagę bramkarza.

W drugiej połowie polski pomocnik miał udział przy drugim golu dla Napoli. W 66. minucie zagrał piłkę na lewą stronę do Lorenzo Insigne, który dośrodkował przed bramkę, a Giovanni Di Lorenzo dość szczęśliwie skierował ją do siatki.

Jak się okazało był to ostatni gol w tym meczu. Drużyna Gennaro Gattuso musiała również kończyć mecz w dziesiątkę, po tym jak w 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kalidou Koulibaly.