Napoli może ruszyć po talent z La Liga. Jest jeden warunek

Gabri Veiga
Gabri Veiga Imago/Cesar Ortiz

Gabri Veiga to nazwisko, o którym jest coraz głośniej na rynku transferowym. Wychowanek Celty Vigo rozwija się w szybkim tempie, a dziennikarze z La Gazzetta dello Sport przekazali, że ofertę za niego szykuje Napoli. 

  • Napoli obawia się, że Piotr Zieliński nie zaakceptuje oferty przedłużenia umowy. Klub musi podjąć decyzję, czy rozstać się latem z Polakiem
  • Jeśli pomocnik odejdzie, na jego miejsce Błękitni chcieliby sprowadzić Gabriego Veigę
  • 21-latek zachwyca w w barwach Celty Vigo i jest już wyceniany na 30 milionów euro

Gabri Veiga w zastępstwo za Zielińskiego w Neapolu?

30 milionów euro według portalu Transfermarkt jest już wart Gabri Veiga. Wychowanek Celty Vigo zrobił w sezonie 2022/23 ogromny skok jakościowy, i szybko znalazł się na listach życzeń wielu klubów. W ostatniej kolejce strzelił on dwie bramki FC Barcelonie, a klub z Vigo liczy na spory zarobek z jego sprzedaży.

Hiszpan wzbudza spore zainteresowanie wśród klubów La Liga. Wieści o jego potencjale dotarły już jednak także do Włoch, a konkretnie do Neapolu. Dziennikarze z La Gazzetta dello Sport informują, że Napoli przygotowuje ofertę za pomocnika. 

Błękitni ruszą po utalentowanego 21-latka w sytuacji, jeśli na odejście zdecyduje się Piotr Zieliński. Gabri Veiga to podobny profil piłkarski do reprezentanta Polski. Ten zdaniem wielu źródeł rozważa zmianę otoczenia. We Włoszech szerzą się plotki, że Zieliński miałby dołączyć do Lazio Rzym. Kontrakt Polaka wygasa za rok, a obecnie niewiele wskazuje na to, żeby zaakceptował on ofertę przedłużenia współpracy.

Komentarze