“Vlahović musi wzorować się na Haalandzie”

Dusan Vlahović
Dusan Vlahović fot. PressFocus

Dusan Vlahović jest dzisiaj zdecydowanie jednym z najważniejszych zawodników w Juventusie. W rozmowie z La Gazzetta dello Sport na temat piłkarza Starej Damy kilka słów wyraził Cesare Prandelli, przekonując, że inspiracją dla Serba powinien być Erling Haaland.

  • Dusan Vlahović po powrocie do gry po kontuzji imponuje skutecznością
  • Ceare Prandelli ostatnio skomentował postawę zawodnika, grającego bez kompleksów
  • W tej kampanii Serb zdobył dziewięć bramek w 19 spotkaniach, licząc wszystkie rozgrywki

Prandelli o Vlahoviciu

Dusan Vlahović dołączył do Juventusu z Fiorentiny w styczniu 2022 roku. Serbski napastnik natomiast pierwsze gole strzelał, gdy trenerem Toskańczyków był jeszcze Cesare Prandelli. Miało to miejsce w 2021 roku. Były selekcjoner reprezentacji Włoch pozwolił sobie na ciekawe porównanie Vlahovicia z gwiazdą Manchesteru City.

Erling Haaland ma niesamowitą jakość. Wbija się w pole karne z niesamowitą determinacją. Napastnicy uczą się od siebie, a Dusan musi czerpać inspirację od Erlinga – mówił Prandelli cytowany przez La Gazzetta dello Sport.

Myślę, że Vlahović podoła zadaniu. Musi zachować spokój. Powrót do formy po kontuzji wymaga czasu. Zdarza się, że ludzie zapominają, że urodził się w 2000 roku – zaznaczył Włoch.

Co doświadczony trener myśli o dotychczasowej dyspozycji Starej Damy?

Dzisiaj Juve ma tylko punkt straty do siódmego miejsce. Wiadomo, że była kara, ale czasem takie okoliczności mogą wpłynąć pozytywnie na motywację. Dodatkowy impuls Juve mogą dać występy w Lidze Europy i Pucharze Włoch – przekonywał Prandelli.

W najbliższy czwartek turyński team rozegra spotkanie w roli gospodarza z FC Nantes. Stawką tego starcia będzie awans do 1/8 finału Europa League.

Czytaj więcej: Vlahović okradziony z prawidłowego gola, Juventus przepchał zwycięstwo [WIDEO]

Komentarze

Na temat ““Vlahović musi wzorować się na Haalandzie”