Vlahović może zająć miejsce Dybali w Juve

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Dusan Vlahović w ostatnim czasie łączony jest z przeprowadzką do Juventusu. W związku z tym, że Paulo Dybala wciąż nie parafował z klubem z Turynu nowego kontraktu, to w mediach pojawiły się doniesienia, że Argentyńczyka może zastąpić serbski napastnik.

  • Nie milkną spekulacje na temat przyszłości Dusana Vlahovicia
  • Serb jeszcze tej zimy może zakotwiczyć w Juventusie
  • Niewykluczone, że 21-latek zastąpi Paulo Dyablę w klubie z Turynu

Vlahović blisko Juve, to oznacza rozstanie z Dybalą?

Dusan Vlahović według doniesień La Gazzetta dello Sport porozumiał się już z Juventusem w sprawie warunków indywidualnych. Serb ma zarabiać rocznie siedem milionów euro. Suma transakcji ma natomiast wynieść mniej więcej 70 milionów euro.

Włoscy dziennikarze przekonywali, że sternicy Starej Damy w ramach rozliczenia za reprezentanta Serbii będą chcieli w zamian oddać jednego ze swoich piłkarz. Kłopot w tym, że klub z Florencji nie bierze takiego rozwiązania pod uwagę, oczekując tylko gotówki.

W kontekście przyszłości Vlahovicia ciekawe jest to, co powiedział na początku stycznia dyrektor sportowy Juve Maurizio Arrivabene. Przekonywał, że klub z Turynu nie może pozwolić sobie na wydanie dużych pieniędzy w trakcie zimowej sesji transferowej. Według La Gazzetta dello Sport budżet na transfery w najbliższych dwóch okienkach transferowych wynosi właśnie 70 milionów euro.

Na dzisiaj wiadomo, że rozmowy między działaczami Juve a Fiorentiny jeszcze się nie rozpoczęły. Jasne jest jednak, że po stronie przedstawicieli Juventusu jest chęć, aby ściągnąć Vlahovicia do Turynu. Pytanie, czy władze Juve są gotowe, aby mieć zespole Serba i Paulo Dybalę.

Jedną z możliwości na zyskanie dodatkowych środków finansowych, jest sprzedaż Aarona Ramseya. Walijczyk jednocześnie mógłby odciążyć budżet Juventusu na wynagrodzenia dla piłkarzy. Zawodnik jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy Starej Damy, który inkasuje siedem milionów euro rocznie.

Nie można też zapominać o tym, że Juventus ma jeszcze do uregulowania kwestie związane z Federico Chiesą i Moise Keanem. Zawodnicy są w ekipie z Allianz Stadium na wypożyczeniu. Aby były piłkarz Fiorentiny definitywnie zasilił szeregi Juventusu, to potrzebne jest uregulowanie sumy 50 milionów euro. Tymczasem za zawodnika Evertonu sternicy Juve muszą zapłacić 28 milionów euro.

Czytaj więcej: Mistrz Serie A już znany? Inter wyszedł z finansowego bagna i demoluje rywali

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Vlahović może zająć miejsce Dybali w Juve

“Może zająć…”- 0czywiście że mogą zrobić co zechcą, niemniej świadczyłoby to o nierozpoznaniu posiadanych technicznych możliwości. Ile kontaktów z piłką miał w Milan-Juve Dybala szukający głęboko schowanej piłki kosztem obecności pod bramką? więcej niż Rugani. Ile mialby w takim meczu jak wczorajszy kontaktów z piłką Vlahovic?