Fiorentina negocjuje transfer obrońcy Szachtara

Dodo (z prawej)
Dodo (z prawej) Pressfocus

Fiorentina wybrała już następcę Krzysztofa Piątka w postaci Luki Jovicia, Klub nie skupia się jednak wyłącznie na transferach piłkarzy ofensywnych. Jak przekazał Fabrizio Romano, Viola jest w trakcie negocjacji z Szachtarem Donieck odnośnie transferu Dodo.

  • Jednym z głównych celów transferowych Fiorentiny jest wzmocnienie prawej obrony
  • Kandydatem na to stanowisko jest Brazylijczyk Dodo
  • Fabrizio Romano przekazał, że Viola zaoferowała za niego Szachtarowi 14 milionów euro

Kolejny piłkarz może opuścić Szachtar

Sezon 2021/22 był udany dla Fiorentiny. Zespół prowadzony przez Vincenzo Italiano zajął w lidze siódmą lokatę, dzięki czemu stanie przed szansą awansu do Ligi Konferencji Europy. Żeby tak się stało, będzie musiał przebrnąć wcześniej przez kwalifikacje. W przypadku zakwalifikowania się, Viola będzie musiała grać na kilku różnych frontach, co dla zespołów o wąskiej kadrze często jest sporym problemem.

Aby uniknąć tych kłopotów, klub pracuje już nad letnimi transferami. Jednym z nich może być Luka Jović, który za wszelką cenę chce odejść z Realu Madryt. Poza Serbem, Fiorentina celuje również w transfer prawego obrońcy. Kandydatem do wzmocnienia drużyny z Florencji jest zawodnik Szachtara Donieck – Dodo.

Wobec problemów związanych ze stanem wojennym w kraju i brakiem możliwości normalnego funkcjonowania, zarząd Szachtaru nie stoi zawodnikom, którzy chcą odejść do innych drużyn na drodze. Fabrizio Romano poinformował, że ukraiński zespół negocjuje transfer prawego defensora Dodo z Fiorentiną. Viola oferuje za Brazylijczyka 14 milionów euro.

Sprawdź też: Toskańczycy mogą wzmocnić się kosztem Realu Madryt

Komentarze