Fiorentina poprosiła Real Madryt o wstrzymanie negocjacji

Luka Jovic
Luka Jovic Pressfocus

Fiorentina pracuje nad porozumieniem z Realem Madryt w kwestii wypożyczenia Luki Jovicia. Serbowi zależy na opuszczeniu Madrytu, ale Królewscy nie zamierzają pozbywać się go za bezcen. Los Blancos oczekują za wypożyczenie napastnika 10 milionów euro, a władze Violi jak podaje dziennik AS poprosiły o wstrzymanie rozmów do 1 lipca.

  • Fiorentina chciałaby wypożyczyć Lukę Jovicia
  • Real chce odzyskać chociaż część zapłaconych za niego pieniędzy, dlatego dyktuje twarde warunki
  • Włodarze Violi poprosili o odroczenie negocjacji, do których chcieliby powrócić po 1 lipca

Wysokie oczekiwania Realu wobec wypożyczenia Jovicia

Transfer Luki Jovicia do Realu Madryt okazał się kompletnym niewypałem. Napastnik w trakcie trzech sezonów nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w składzie, a dla Królewskich strzelił jedynie trzy bramki. Warto dodać, że zapłacili oni za niego w 2019 roku Eintrachtowi aż 63 miliony euro. Zarząd mistrzów Hiszpanii chce odzyskać chociaż część z utopionych pieniędzy. 

Chętna do wypożyczenia Serba jest Fiorentina, jednak klub nie dysponuje zbyt dużym budżetem i każdy większy wydatek może stanowić dla niego problem. Królewscy oczekują opłaty za wypożyczenie napastnika chociaż 10 milionów euro, które zamortyzowałyby część kosztów poczynionych na jego pozyskanie. 

Dziennikarze ASa przekazali, że Viola jest gotowa powrócić do negocjacji, ale dopiero po 1 lipca. Wówczas kończy się okres rozliczeniowy, który pomoże określić zarządowi klubu z Florencji, na jak wielkie wydatki mogą sobie oni pozwolić w trakcie letniego okienka transferowego. Real Madryt byłby skłonny wypożyczyć zawodnika z opcją obowiązkowego wykupu za kwotę 20-30 milionów euro. Fiorentina natomiast preferuje, by opcja wykupu była opcjonalna, a wypożyczenie obejmowało dwa sezony.

Czytaj u nas: Fiorentina negocjuje transfer obrońcy Szachtara

Komentarze