Vidal opuszcza zarówno Inter, jak i Europę

Arturo Vidal
Arturo Vidal PressFocus

Arturo Vidal porozumiał się z Interem Mediolan w sprawie wcześniejszego rozwiązania kontraktu. Kwestią czasu pozostaje podpisanie umowy, która zwiąże Chilijczyka z Flamengo. Pomocnik ostatnich 15 lat spędził w Europie.

  • Inter Mediolan rozwiązał kontrakt z Arturo Vidalem za porozumieniem stron
  • 35-latek dołączy, jako wolny zawodnik, do Flamengo
  • Chilijczyk powróci do Ameryki Południowej po 15 sezonach gry w czołowych ligach europejskich

Vidal żegna się z Europą i dołącza do Flamengo

Arturo Vidal zakończył swoją długą przygodę z europejską piłką. Inter Mediolan poinformował, że klub doszedł do porozumienia z zawodnikiem w sprawie rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron. Pierwotnie umowa miała obowiązywać jeszcze przez rok, ale skrócenie współpracy było dla obu stron korzystnym rozwiązaniem. Nerazzurri chcieli usunąć pensję Chilijczyka z listy płac, zaś 35-latek mógł przyjąć ofertę z Flamengo. Brazylijczycy wyrazili bowiem zainteresowanie pomocnikiem, ale wyłącznie, gdyby trafił do Kraju Kawy jako wolny zawodnik.

Weteran podpisze z Fla półtoraroczny kontrakt. Niebawem powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie brazylijskiego klubu.

Arturo Vidal opuści Europę po piętnastu latach wypełnionych sukcesami. Występował w trzech z pięciu najsilniejszych lig na świecie i triumfował w każdej z nich. Sięgał po trofea z Juventusem, Bayernem Monachium, Barceloną oraz Interem Mediolan. 133-krotny reprezentant Chile ma pełne prawo, by żegnać się ze Starym Kontynentem z podniesionym czołem.

Zobacz również: Dyrektor Napoli wypowiedział się na temat Dybali czy Koulibaly’ego.

Komentarze

Na temat “Vidal opuszcza zarówno Inter, jak i Europę