Snajper Napoli zastąpi Ronaldo w Man Utd?

Victor Osimhen
Victor Osimhen fot. PressFocus

Victor Osimhen typowany jest przez Manchester United na następcę Cristiano Ronaldo. Do transferu miałoby dojść już w trakcie styczniowego okienka – przekonuje Florian Plettenberg. Napoli życzy sobie za swojego snajpera ogromnych pieniędzy.

  • Manchester United postara się o styczniowy transfer Victora Osimhena
  • Napoli wycenia swojego snajpera na 100 milionów euro
  • W obecnym sezonie Nigeryjczyk strzelił 10 goli

Napoli zatrzyma swoją gwiazdę?

Obecny sezon układa się dla Victora Osimhena najlepiej, odkąd przeniósł się do Neapolu. Ma to związek ze świetną dyspozycją całej drużyny, choć sam napastnik również dysponuje imponującą skutecznością. W samej Serie A strzelił już dziewięć goli, do których dołożył również trzy asysty. To między innymi dzięki niemu Napoli punktuje na bardzo wysokim poziomie i jest liderem włoskiej ekstraklasy.

Taka postawa Nigeryjczyka sprawia, że media po raz kolejny podejmują temat jego transferu do Premier League. Już w trakcie poprzedniego okienka mówiło się o rzekomym zainteresowaniu ze strony Manchesteru United oraz Chelsea. Teraz “Czerwone Diabły” ponownie mają na swoich radarach Osimhena, który typowany jest przez władze jako następca Cristiano Ronaldo. Kontrakt Portugalczyka kilka dni temu został rozwiązany, w związku z czym angielski gigant szuka pilnego wzmocnienia ofensywy.

Manchester United chce, aby do transferu doszło już w trakcie styczniowego okienka. Nie wiemy jak na tę opcję zareaguje Napoli, które ma przed sobą kluczowe miesiące w kontekście walki o mistrzostwo Włoch. Florian Plettenberg przekonuje, że lider Serie A wycenia swojego napastnika na około 100 milionów euro. Kontrakt Osimhena obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a więc okazji do zarobienia ogromnych pieniędzy będzie już niewiele.

Zobacz również: Czołowe kluby Serie A chcą powalczyć o reprezentanta Polski

Komentarze

Comments 2 comments

Łapy precz od Osimhena. Żeby Nigeryjczyk odszedł z Napoli w styczniu to musiałaby być niewiarygodna oferta.
“Kontrakt Osimhena obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku, a więc okazji do zarobienia ogromnych pieniędzy będzie już niewiele.” Czy ja wiem? Kontrakt obowiązuje jeszcze długo, a i okienek transferowych sporo…

“…Do transferu miałoby dojść już w trakcie styczniowego okienka…”- ha ha, po co pleść bzdury.
Nawet plotący na twitterze Plettenberg wie że “nie jest zimą w sprzedaży i MU nie zamierza płacić 100 mln”.