Verratti z jasnym stanowiskiem ws. rasizmu

Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Ciekawej wypowiedzi udzielił ostatnio Marco Verratti, przekonując, że w momencie, gdy pojawiają się incydenty na tle rasistowskim w trakcie meczów, to zawody powinny zostawać zatrzymane. W kontekście nieobecności na zgrupowaniu reprezentacji Włoch takich zawodników jak Moise Kean, czy Nicolo Zaniolo piłkarz Paris Saint-Germain wierzy, że to będzie dla wymienionej dwójki pouczająca lekcja.

Czytaj dalej…

– Myślę, że pominięcie Keana i Zaniolo było właściwą decyzją. Nie sądzę jednak, że jest to kara. W moim odczuciu to jest lekcja, aby zrozumieli, że kiedy jesteś taki młody, musisz starać się bardziej niż inni – powiedział Verratti cytowany przez Football Italia.

Ostatnio włoskie media obiegły wiadomości na temat sytuacji z meczu Cagliari Calcio – Inter Mediolan, gdy obrażany na tle rasistowskim był Romelu Lukaku. Reprezentant Włoch na ten temat także zabrał głos.

– W takich momentach, jaki miał miejsce w miniony weekend, mecz powinien zostać przerwany, bo inaczej takie sytuacje będą się powtarzać. Wiem, że nie jest łatwo zdecydować się na taki krok, ale musimy do tego dążyć, bo jeśli do tego nie dojdzie, to zawsze będzie pojawiać się 4-5 głupich ludzi – przekonywał Verratti.

Komentarze