Verratti w jedenastce kolejki, Ronaldo z kolejnym rekordem!

Marco Verratti
Marco Verratti PressFocus

Za nami trzecia kolejka fazy grupowej Euro 2020. W naszej jedenastce rundy znalazło się miejsce dla wracającego po kontuzji Marco Verrattiego, a wyróżnienie otrzymał Cristiano Ronaldo.

Verratti autorem zwycięstwa

Wydaje się, że Włosi zrobili najlepsze wrażenie w fazie grupowej. Poukładani z tyłu, kreatywni i skuteczni z przodu, niezwykle pewni siebie. A przecież dwa pierwsze mecze grali bez jednej z największych gwiazd! Marco Verratti powrócił do jedenastki na spotkanie z Walią i od razu skradł show. Pomijając już asystę przy jedynym golu spotkania, zawodnik Paris Saint-Germain całkowicie zdominował środek pola. Spryt, inteligencja i klasa. Trudno spodziewać się, by po takim występie nie powrócił na stałe do wyjściowego składu.

Ronaldo z kolejnym historycznym rekordem

W starciu z Francją Cristiano Ronaldo nie był najlepszy na boisku – zresztą podobnie, jak choćby z Węgrami. I ponownie zdołał dwukrotnie trafić do siatki. Jak pokazał, choćby, Alvaro Morata – rzuty karne to też sztuka. A tę CR7 ma opanowaną do perfekcji. Dwa precyzyjne strzały, dzięki którym aktualni mistrzowie Europy uzyskali awans do fazy pucharowej, miały też wymiar historyczny.

Drugi gol 36-latka był dla niego bowiem 109. w narodowych barwach. Tym samym wyrównał wynik legendarnego Ali Daeiego, który dotychczas był samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców reprezentacyjnych. Cóż za niesamowite osiągnięcie!

Jedenastka trzeciej kolejki fazy grupowej Euro 2020: Bachmann – Alba, Laporte, Stones – Verratti, Wijnaldum, Pogba, Forsberg – Depay, Lewandowski, Saka

Wyróżnienia: Cristiano Ronaldo, Luka Modrić, Karim Benzema

Sprawdź całą jedenastkę na Goal.pl!

Komentarze