Verratti: Jesteśmy lepszą drużyną niż w 2017 roku

Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Mimo upływu czasu Włosi wciąż nie mogą pogodzić się z faktem, że zabrakło ich na mistrzostwach świata w 2018 roku. Tymczasem po sobotnim starciu Squadra Azzurra przeciwko Grecji pomocnik reprezentacji Włoch w osobie Marco Verrattiego przekonywał, że z obecnym nastawieniem jego drużyna bez kłopotu zakwalifikowałaby się na mundial w Rosji.

Czytaj dalej…

Włoska drużyna pokonała Greków na stadionie w Atenach, wygrywając 3:0. Tym samym po trzech rozegranych spotkaniach w ramach eliminacji do mistrzostw Europy włoska ekipa legitymuje się bilansem dziewięciu punktów na koncie. Warto zaznaczyć, że w tych bojach Włosi zdobyli 11 bramek, nie tracąc żadnej.

– To był dobry występ, co potwierdza nasza bardzo dobra postawa w defensywie, a ponadto potrafiliśmy długo utrzymywać się przy piłce, co cieszy. To było zasłużone i wspaniałe zwycięstwo – mówił piłkarz Paris Saint-Germain cytowany przez TuttoMercatoWeb.

Giampiero Ventura w czasach prowadzonej przez siebie reprezentacji Włoch stawiał na Jorginho i Verattiego w drugiej linii. Tymczasem kluczowymi postaciami Squadra Azzurra zawodnicy stali się, dopiero gdy stery nad drużyną narodową objął Roberto Mancini.

– Dobrze rozumiemy się z Jorginho. Myślę, że trener miał wpływy na nasze nastawienie. Dłuższe utrzymywanie się przy piłce sprawia, że możemy lepiej kontrolować tempo gry. Jednocześnie zabieramy rywalowi argumenty, aby mógł zdobyć z nami punkty – zaznaczył pomocnik.

W głowach włoskich piłkarzy cały czas jest pamiętny mecz barażowy ze Szwecją, który miał miejsce w listopadzie 2017 roku. Verratti jest pewny, że gdyby dzisiaj doszło do tego typu starcia, to reprezentacja Włoch spokojnie wygrałaby taki mecz.

– Dzisiaj jestem pewny, że wygralibyśmy takie spotkanie. Nie lubię mówić o tym, co już za nami. W każdym razie gołym okiem widać, że obecnie jesteśmy lepszym zespołem, mamy w drużynie wielu utalentowanych zawodników, więc mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że teraz jesteśmy lepszą ekipą, niż to miało miejscu w nieszczęśliwie zakończonym dla nas boju – skwitował.

Komentarze