Van Der Sar: De Ligt ma mentalność Ronaldo

Matthijs De Ligt
Matthijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

W jednym z ostatnich wywiadów Edvin Van Der Sar pozwolił sobie na porównanie Matthijsa De Ligta z Cristiano Ronaldo. Zdaniem byłego bramkarza reprezentacji Holandii obaj wymienieni zawodnicy mają podobne pragnienie, chcąc być najlepszym piłkarzem świata.

Czytaj dalej…

– Matthis ma mentalność kogoś, kto stale chce poprawiać swoje umiejętności. Chce być najlepszy na świecie – mówił Van Der Sar w rozmowie z ESPN.

– Widziałem kilku zawodników takich jak De Ligt, Jeden z nich gra też w Juve, mam na myśli Cristiani Ronaldo – dodał Holender.

– Grałem z CR7 w Man Utd i widziałem na własne oczy jego pragnienie bycia najlepszym i t, jak ciężko pracował – zaznaczył Van Der Sar.

– Podobnie jest De Ligtem. Chociaż ma dopiero 19 lat, to już zdążył pokazać się ze świetnej strony w Ajaxie, gdzie był kluczową postacią drużyny i kapitanem – powiedział przedstawiciel klubu z Amsterdamu.

– We Włoszech musi na pewno nauczyć się nowego języka, poznać nowych kolegów. Kontuzja Giorgio Chielliniego pomogła mu szybciej wskoczyć do składu Juve, ale wywiera też na nim większą presję – przekonywał Van Der Sar.

Komentarze