Upadł temat przenosin Dzeko do Interu

Edin Dżeko
Edin Dżeko PressFocus

Nie dojdzie zimą do wymiany na linii Inter – AS Roma. Wcześniej we włoskich mediach pojawiały się doniesienia, jakoby Bośniak mógł przenieść się do Mediolanu, a w drugą stronę powędrowałby Alexis Sanchez.

Sprawa wyglądała jeszcze w czwartek dosyć obiecująco, bo w negocjacje włączyli się przedstawiciele obu stron. Dziennikarze Sky Sport Italia pisali o tym, że rozmawiali ze sobą Piero Ausilio z Interu i Tiago Pinto, dyrektor Giallorossich.

Rozmowy stanęły w martwym punkcie i raczej nie będą kontynuowane w styczniowym oknie transferowym. Powodem jest to, że Inter odmówił płacenia dodatkowych 3 milionów euro za wynagrodzenie Edina Dzeko.

Chociaż zarówno Bośniak, jak i Chilijczyk zarabiają podobne pieniądze, Alexis Sanchez korzysta z “decreto crescita” – przepisu, dzięki któremu jako przybysz z Ameryki Południowej posiada ulgę podatkową. Pozyskując w jego miejsce Edina Dzeko Inter musiałby się więc liczyć z poniesieniem znacznie większych kosztów na wynagrodzenie piłkarza, niż ma to miejsce w przypadku Alexisa.

Dzeko nie trafi do Manchester City

Wiele wskazuje na to, że żaden z piłkarzy nie zmieni zimą klubu. Dzeko łączono ostatnio z przenosinami do angielskiej Premier League, gdzie grał już w przeszłości. Roma najchętniej doprowadziłaby jednak do wymiany z innym klubem, a to takie proste nie będzie.

Doniesienia o możliwości pozyskania Dzeko zdementował w piątek menedżer Manchesteru City, Pep Guardiola. Napastnik ten grał wcześniej z sukcesami w tym klubie

Komentarze