Oficjalnie: Lecce pozyskało mistrza świata z Barcelony

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti PressFocus

Saumel Umtiti na zasadzie rocznego wypożyczenia dołączył do US Lecce. O transferze poinformowała w oficjalnym komunikacie FC Barcelona.

  • Samuel Umtiti został wypożyczony na jeden sezon do Lecce
  • Francuz na południu Włoch będzie miał okazję odbudować formę
  • Ze względu na liczne kontuzje, środkowy obrońca nie potrafi przebić się do składu Barcelony

Ciekawy transfer w wykonaniu beniaminka Serie A

Kariera 28-letniego Samuela Umtitiego została w ostatnich latach w dużej mierze wyhamowana przez kontuzje, ale zawodnik jeszcze się nie poddaje i chce spróbować swoich sił w nowym miejscu licząc, że zdoła nawiązać do dawnych lat.

Umtiti z pewnością będzie wielkim wzmocnieniem obrony Lecce i jeśli osiągnie dobrą formę fizyczną może stać się kluczowym zawodnikiem drużyny z Apulii. Raporty sugerują, że Barcelona pokryje zdecydowaną większość pensji mistrza świata z 2018 roku, a Lecce zapłaci jedynie niewielką kwotę ze względów regulacyjnych.

Transfer Umtitiego obejmuje jedynie roczne wypożyczenia. Jeśli Francuz odzyska formę i pokaże się z dobrej strony, Lecce nie będzie w stanie go zatrzymać, jeśli Dma Katalonii zapragnie, by gracz wrócił do Hiszpanii.

Umtiti dołączył do Barcelony w lipcu 2016 roku z Olympique Lyon za kwotę około 25 milionów euro. Zaliczył 133 występy we wszystkich rozgrywkach dla blaugrany, pomagając drużynie wygrać dwa tytuły mistrzowskie, trzy Puchary Króla i dwa Superpuchary Hiszpanii.

Zobacz również: Milik wraca do Serie A, transfer kwestią czasu

Komentarze

Na temat “Oficjalnie: Lecce pozyskało mistrza świata z Barcelony