Umtiti trafi do Fiorentiny?

Samuel Umtiti
Samuel Umtiti PressFocus

Jak informuje włoski dziennik Tuttosport, Fiorentina jest poważnie zainteresowana sprowadzeniem na Artemio Franchi obrońcy Barcelony Samuela Umtitiego.

  • Samuel Umtiti nowym celem transferowym Fiorentiny
  • Klub z Florencji chciałby wypożyczyć Francuza, która z powodu kontuzji nie może przebić się do pierwszego składu Barcelony
  • Problemem są jednak wysokie zarobki zawodnika, którym włoski klub nie jest w stanie sprostać

Transfer Umtitiego z korzyścią dla klubu i zawodnika

28-letni francuski środkowy obrońca nie został uwzględniony w projekcie Xaviego w Katalonii i wystąpił tylko raz w minionym sezonie, grając pełne 90 minut w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Osasuną. Kariera Umtitiego została mocno wyhamowana przez kontuzje od czasu Mistrzostw Świata 2018 – od tego sukcesu Francuz opuścił co najmniej 85 meczów Barcelony.

Według Tuttosport, Fiorentina tego lata postara się sprowadzenie gracza Barcelony na zasadzie wypożyczenia. We Florencji wierzą, że Umtiti w nowym klubie nawiąże do znakomitej formy sprzed kilku lat.

Jedynym problemem władz toskańskiego klubu mogą okazać się wysokie zarobki francuskiego defensora. Samuel Umtiti zarabia obecnie cztery miliony euro netto za sezon gry. Fiorentina oczywiście nie może zaoferować tak wysokiego wynagrodzenia.

Z jednej strony Fiorentina może mieć obawy o kondycję fizyczną zawodnika mając na uwadze jego liczne kontuzje. Z drugiej jednak, Samuel Umtiti będący w formie będzie sporym wzmocnieniem klubu z Toskanii. Francuz z kolei jeśli chce liczyć na regularne występy będzie musiał poszukać sobie nowego klubu, bowiem w Barcelonie konkurencja jest zbyt duża. To wszystko sprawia, że transfer Umtitiego do Fiorentiny mógłby być korzystny zarówno dla klubu, jak i samego zawodnika.

Zobacz również: Marotta uspokaja kibiców. “Trwają działania operacyjne”

Komentarze