UEFA potwierdziła powrót kibiców na trybuny w trakcie Euro

Kibice reprezentacji Włoch
Kibice reprezentacji Włoch fot. PressFocus

UEFA ogłosiła powrót kibiców na trybuny w trakcie Euro 2020. Niemniej cztery miasta, w tym Rzym, muszą nadal przekazywać informacje o swoich planach.

Osiem pewniaków

Jak na razie osiem krajów-współgospodarzy mistrzostw Europy potwierdziło zdolności do tego, aby na trybunach mogło pojawić się od 25 do 100 procent kibiców. Przypomnijmy, że turniej został przełożony w minionym roku z powodem pandemii koronawirusa.

UEFA potwierdziła, że: St. Petersburg, Budapeszt, Baku, Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga, Londyn i Glasgow są w stanie zapewnić możliwość wpuszczenia na trybuny 25 procent fanów. Tymczasem Budapeszt jest gotowy na to, aby wypełnić trybuny kibicami w 100 procentach.

“UEFA z przyjemnością informuje, że nastąpi powrót kibiców na trybuny w trakcie EURO 2020 i pragnie wyrazić uznanie dla swoich federacji członkowskich oraz władz krajowych i lokalnych, które ściśle współpracują w celu zapewnienia bezpiecznego powrotu fanów na stadion” – brzmi oświadczenie Europejski Unii Piłkarskiej.

Cztery miasta niepewne

“Obecnie osiem krajów-współgospodarzy potwierdziło pojemność stadionów na podstawie swoich prognoz dotyczących poprawy sytuacji zdrowotnej w swoich krajach w czerwcu i lipcu z powodu wielu czynników, w tym wprowadzenia szczepień w danym kraju” – czytamy dalej.

Tymczasem Monachium, Rzym, Bilbao i Dublin mają czas do 19 kwietnia na przekazanie dodatkowych informacji, zanim zapadnie ostateczna decyzja.

Włosi swoje pierwsze spotkanie na Euro mają rozegrać 11 czerwca, a rywalem Squadra Azzura będzie Turcja. Mecz według planów na dzisiaj, ma się odbyć na Stadio Olimpico w Rzymie.

Komentarze