UEFA nie będzie karać Juventusu za Superligę

Juventus FC
Juventus FC PressFocus

W piątek odbyło się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA. Dyskutowano między innymi na temat projektu Superligi. Włoskie kluby, na czele z Juventusem, nie zostaną póki co w żaden sposób ukarane.

Przypomnijmy, że swój udział w rozgrywkach Superligi potwierdzili w tym tygodniu trzej reprezentanci włoskiej Serie A – Juventus, Milan i Inter. Wiele wskazuje jednak na to, że projekt ten ostatecznie nie powstanie. Pod presją kibiców i opinii publicznej z rozgrywek wycofało się już sześć angielskim ekip. W ślad za nimi poszło też kilka innych klubów.

W piątek dyskutowano, co zrobić z klubami, które chciały występować w tych rozgrywkach. Spekulowano, że ukarany może zostać zwłaszcza Real Madryt, który odegrał kluczową rolę przy powstawaniu tego projektu.

Pucharowe mecze bez zmian

UEFA, postanowiła jednak nie nakładać, przynajmniej obecnie, żadnych sankcji na kluby. Oznacza to, że półfinały Ligi Mistrzów odbędą się zgodnie z planem. We wtorkowym meczu Real Madryt zmierzy się z londyńską Chelsea. W drugiej parze Paris Saint-Germain zagra z Manchesterem City.

Jeśli chodzi o włoskie kluby w europejskich pucharach, to w półfinale Europa League jest AS Roma. Rzymianie zagrają o finał w dwumeczu z Manchesterem United.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 29. kwietnia 2021 20:58.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “UEFA nie będzie karać Juventusu za Superligę