Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu PressFocus

Udinese zakończyło czarną serię

Spezia Calcio w Serie A przegrała z Udinese Calcio 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobył dla przyjezdnych z rzutu karnego Rodrigo de Paul. Goście czekali na kolejny triumf na włoskich boiskach… dokładnie od 12 grudnia poprzedniego roku kalendarzowego.

Pierwsza groźniejsza sytuacja na stadionie beniaminka miała miejsce w 20. minucie. Główką uderzał Emmanuel Gyasi, ale skutecznie interweniował Juan Musso, który wybił piłkę na rzut rożny. Kilkanaście minut potem bramkarza gości próbował zaskoczyć Tommaso Pobega, lecz także bez rezultatu.

Pięć minut przed przerwą blisko byli przyjezdni. Gerard Deulofeu uderzył jednak tylko w słupek bramki gospodarzy. Chwilę potem zawodnicy Udinese Calcio trafili do siatki rywali, ale po wideoweryfikacji ten gol nie został uznany.

Przyjezdni dopięli swego kilka minut po przerwie. Wtedy to z rzutu karnego nie pomylił się Rodrigo de Paul i Udinese Calcio objęło prowadzenie jednym trafieniem.

Autor gola nie będzie jednak do końca dobrze wspominał niedzielnej potyczki. Wszak w 76. minucie otrzymał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Na szczęście, dla niego, jego koledzy utrzymali korzystny wynik i wywieźli ze Spezii bardzo ważne zwycięstwo.

Warto dodać, że w końcówce los de Paula podzielił Riccardo Saponara i siły na placu gry się wyrównały.