Udinese wykupiło wypożyczonego skrzydłowego

Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu PressFocus

Udinese oficjalnie wykupiło Gerarda Deulofeu z Watfordu.

Włoski klub oficjalnie kupiło Gerarda Deulofeu bezpośrednio z Watfordu, zaledwie sześć miesięcy po tym rozpoczęciu jego wypożyczenia.

Twierdzono, że opcja kupna Hiszpana wyceniona jest na 17 milionów euro, ale biorąc pod uwagę, że zarówno Udinese, jak i Watford należą do rodziny Pozzo, liczba i sposób opłaty może być inna niż w przypadku normalnej transakcji.

O przypieczętowaniu wykupu wychowanka Barcelony, włoski klub poinformował w niedzielę po południu na swoich oficjalnych mediach społecznościowych. Gerard Deulofeu podpisał kontrakt, wiążący go z zespołem z Serie A do 30 czerwca 2024 roku.

26-latek rozegrał w tym sezonie 12 spotkań w barwach Udinese, w których zanotował jedną bramkę i jedną asystę.

Koniec koczowniczego życia

Choć Gerard Deulofeu dopiero wchodzi w najlepszy wiek dla piłkarza, zwiedził już mnóstwo klubów. Wychowywał się w Barcelonie, gdzie przez długi czas uchodził za wielki talent. Jego problemy z dostosowaniem się do taktyki i krnąbrny charakter sprawiły jednak, że skrzydłowy był regularnie wypożyczany. Najpierw trafił do Evertonu, później występował też w Sevilli, Evertonie, Milanie i Watfordzie. Po udanym okresie w zespole The Toffees dostał wreszcie szansę w Barcelonie, ale po pół roku z niego zrezygnowano. Trafił do Watfordu, ale po spadku Szerszeni poprosił o wypożyczenie do Udinese. Być może po wielu latach tułaczek, Hiszpan odnalazł wreszcie swoje miejsce.

Komentarze